Оподаткування спадщини: податківці нагадали про ставку податку

18:03, 2 февраля 2021
Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця–нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем–нерезидентом від спадкодавця–резидента оподатковуються ПДФО за ставкою 18 відсотків.
Оподаткування спадщини: податківці нагадали про ставку податку
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

ДПС у Тернопільській області нагадує, що оподаткування спадщини та подарунків залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

Так, відповідно до пп. «а» пп. 174.2.1 ПКУ об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.

Керуючись пп. 174.2.2 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО 5%. Таким чином, фізичні особи–резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи–резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (подарунка).

Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця–нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем–нерезидентом від спадкодавця–резидента оподатковуються ПДФО за ставкою 18%.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5% та 18% зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору.

Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації.

Так, граничний термін подання декларації - 30 квітня 2021 року. Податкову декларацію платникам необхідно подавати до податкового органу за місцем своєї податкової адреси.

Громадяни мають можливість подати декларацію не відвідуючи податкову інспекцію, а скориставшись Електронним кабінетом. У разі подання декларації в електронній формі з використанням електронного підпису необхідно здійснити таке відправлення не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. При цьому, як і раніше декларацію можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення – не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, і звичайно подати до контролюючого органу особисто або уповноваженою на це особою.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ВС роз’яснив, коли відмова від прийняття спадщини може бути визнана недійсною.

Також Мін’юст роз’яснив питання видачі свідоцтва про право на спадщину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый