Чи потрібно фізособі подавати декларацію при отриманні спадщини

10:30, 3 февраля 2021
Якщо фізособи одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою ПДФО, то вони не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу.
Чи потрібно фізособі подавати декларацію при отриманні спадщини
Джерело фото: Getty image
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Із початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року. Про це повідомляє пресслужба ДПС.

Оподаткування об’єктів спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця і спадкоємця та резидентського статусу.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

За ставкою 5% оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Ставка 18% застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Відтак, якщо фізичні особи одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, то вони не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу.

Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

У разі, якщо фізичні особи отримали спадщину, що оподатковується за ставками 5% та 18%, вони зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (не пізніше 30 квітня 2021 року).

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ВС роз’яснив, коли відмова від прийняття спадщини може бути визнана недійсною.

Також Мін’юст роз’яснив питання видачі свідоцтва про право на спадщину.

Додамо, податківці нагадали про ставку податку у разі оподаткування спадщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду