У Києві судитимуть депутата, який незаконно заволодів земельними ділянками

14:26, 24 мая 2021
Було підроблено документи за підписом набувачів земельних ділянок, які складено під час виготовлення технічної документації щодо приватизації землі.
У Києві судитимуть депутата, який незаконно заволодів земельними ділянками
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скеровано до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт про обвинувачення депутата Київської міської ради - колишнього секретаря земельної комісії та його спільника у незаконному заволодінні земельними ділянками у місті Києві. Про це повідомляє пресслужба САП.

Як вже повідомлялось, в ході досудового розслідування було встановлено, що протягом 2008-2014 років обвинувачений, перебуваючи на посаді секретаря комісії Київради з питань земельних відносин, незаконно заволодів 6 ділянками у Голосіївському районі міста Києва загальною вартістю понад 2,5 млн гривень, що перебували у комунальній власності громади столиці.

«За злочинною схемою депутат на підставі підроблених заяв ініціював виділення вищевказаних ділянок особам, копії документів яких вдавалось отримати його брату (односельцям). У подальшому він виготовляв протоколи розгляду цих питань на засіданні земельної комісії, відповідні проекти рішень Київради та особисто голосував за ухвалення цих рішень.

Також установлено, що було підроблено документи за підписом набувачів земельних ділянок, які складено під час виготовлення технічної документації щодо приватизації землі.

Вже після цього, брат підозрюваного переконував набувачів видати на його ім’я довіреності щодо представництва їх інтересів, за якими в порядку передоручення видав довіреності на ім’я помічниці депутата.

На підставі цих довіреностей помічницею підозрюваного замовлялась реєстрація права власності на землю за набувачами та здійснювалось розпорядження земельними ділянками.

При цьому жоден з формальних власників не лише не користувався отриманою землею, а навіть не знав, що став її власником.

21 травня 2021 року обвинувальний акт за ч. 5 ст. 191, ч.ч. 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Зауважимо, що вказаний обвинувальний акт вже було скеровано до ВАКС у червні 2019 року. Однак у вересні 2020 року колегія суддів ВАКС повернула обвинувальний акт прокурору, зважаючи на те, що ч. 4 ст. 358 була визначена як проступок, а підготовче засідання до того часу не було завершено», — сказано у повідомленні.

Також «Судово-юридична газета» писала, що ВАКС завершив дослідження письмових доказів у справі колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Крім того, ми повідомляли, що до обвинуваченого у вчиненні закінченого замаху на надання неправомірної вигоди суддям застосували примусові медичні заходи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Світлана Гелета
  Світлана Гелета
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Ганна Коломієць
  Ганна Коломієць
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді
 • Оксана Рудніченко
  Оксана Рудніченко
  суддя Київського апеляційного суду