Шістьом посадовцям НБУ повідомлено про підозру щодо заволодіння 1,2 млрд грн кредиту «ВіЕйБі Банком»

11:10, 25 мая 2021
Повідомлено нові підозри у справі заволодіння 1,2 млрд грн кредиту «ВіЕйБі Банком».
Шістьом посадовцям НБУ повідомлено про підозру щодо заволодіння 1,2 млрд грн кредиту «ВіЕйБі Банком»
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Спеціальна антикорупційна прокуратура повідомляє, що у понеділок, 24 травня 2021 року, за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом посадовцям Національного банку України та представнику оціночного товариства компанії, що проводила оцінювання, який сприяв одержанню бенефіціарним власником ПАТ «ВіЕйБі Банк» стабілізаційного кредиту у розмірі 1,2 млрд гривень.

Так, на момент вчинення злочину особи займали такі посади: заступник начальника, начальник одного з управлінь та начальник одного з відділів ГУ НБУ по м. Києву та Київській області, директор юридичного департаменту Національного банку України, головний економіст відділу нагляду за діяльністю банків департаменту пруденційного нагляду генерального департаменту банківського нагляду НБУ, директор департаменту пруденційного нагляду генерального департаменту банківського нагляду НБУ, а також заступник директора товариства оцінщика.

«Дії працівників банку кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Представнику товариства повідомлено про підозру за ст. 191 КК України», - повідомляє пресслужба САП.

Також у прокуратурі нагадують: в рамках досудового розслідування встановлено, що у жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Незважаючи на те, що вказаний банк не надав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

Разом з тим вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, була завищена майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Вже в ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн гривень попри 1,8 млрд гривень, заявлених «ВіЕйБі Банком».

Як наслідок, службовцями НБУ «ВіЕйБі Банку» було надано 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту.

Зауважують, що раніше вказана банківська установа вже отримувала від Нацбанку кредит на суму 3 млрд гривень. І вказані кошти так і не були повернуті.

А в листопаді 2014 року взагалі «ВіЕйБі Банк» було визнано неплатоспроможним.

«На сьогодні стабілізаційний кредит у 1,2 млрд гривень, отриманий від НБУ строком на два роки, так і не повернуто», - наголошують у САП.

У листопаді 2019 року прокурорами САП та детективами НАБУ у справі заволодіння 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту було повідомлено про підозру 10 колишнім та чинним службовцям Національного банку України та «ВіЕйБі Банку».

Також «Судово-юридична газета» писала, що у Києві судитимуть депутата, який незаконно заволодів земельними ділянками.

Додамо, що САП заявлено перший позов про цивільну конфіскацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду