В.о. генерального директора в ДП «Інформаційні судові системи» Микола Козлов повідомив, що судова система України витрачає на поштові пересилання понад 600 млн грн на рік. Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, є величезне поле для зменшення цих витрат.
«- Перехід на використання Електронного суду.
За розрахунками, використання е-формату хоча б в 30% судових справ та особистого Кабінету е-суду для повідомлень та листувань дасть змогу заощадити майже 200 млн грн на рік! Уявляєте? І цей рух вже було розпочато, Е-Суд вже працює в дослідній експлуатації та найближчим часом буде впроваджено в промислову експлуатацію.
- Оптимізація та автоматизація роботи з Укрпоштою.
Вже проведено низку зустрічей та узгоджено формат такої автоматизації, яка дозволить шляхом інтеграції систем судового діловодства з ІТ системами Укрпошти заощадити близько 10-15% від вартості листувань, що станом на сьогодні орієнтовно становить 60-90 млн грн на рік. Теж сума не мала.
- Переведення до цифрового формату підтвердження отримання замовного листа.
Така автоматизація це внутрішній процес самої Укрпошти, та це також дасть суттєву економію і не тільки Судовій системі. Планується, що факт отримання адресатом листа буде підтверджуватись електронно (наприклад, через мобільний додаток чи ID картки в терміналі поштаря). Вартість паперової квитанції підтвердження повідомлення становить близько 50% від вартості замовного листа, а це орієнтовно 20 грн (42 грн рекомендований лист). Звісно, не всі замовні листи можливо буде перевести в напівелектронний формат, проте це також цікава ідея на мою думку. Тож щиро бажаю успіхів Укрпошті в цих роботах, бо це дозволить Укрпошті знизити вартість послуг, а Судовій системі, й не тільки їй, зекономити додатково кошти, яких як відомо зайвих не буває», — сказано у повідомленні.
Також «Судово-юридична газета» писала, що «Дію» інтегруватимуть з Електронним судом: що відомо.
Раніше ми писали, що пропозиції до проекту Положення про ЄСІТС збирали до 15 липня.
Крім того, повідомлялось, що закон про поетапне впровадження функціонування ЄСІТС набрав чинності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.