Винагорода чи відшкодування: що робити зі знахідкою

11:20, 5 августа 2021
Особа, яка знайшла загублену річ, має право вимагати від власника відшкодування необхідних витрат.
Винагорода чи відшкодування: що робити зі знахідкою
Джерело фото: ukr.media

Відповідно до українського законодавства при знахідці загубленої речі – особа зобов’язана негайно повідомити про це власника речі і повернути знайдену річ, – повідомляє Міністерство юстиції України.

У разі знахідки у приміщенні або транспортному засобі – ви зобов’язані передати її особі, яка представляє володільця цього приміщення чи транспортного засобу, а вона в свою чергу набуває прав та обов’язків особи, яка знайшла загублену річ.

Якщо місце перебування особи, яка має право вимагати повернення загубленої речі, невідомі, то громадянин зобов’язаний заявити про знахідку територіальному органу поліції або органові місцевого самоврядування.

Разом з цим особа має право зберігати знайдену річ у себе або здати її на зберігання до територіального органу поліції чи органу місцевого самоврядування, або передати знахідку особі. Крім того, особа, яка знайшла загублену річ, відповідає за її втрату, знищення або пошкодження в межах її вартості лише в разі свого умислу або грубої необережності.

При знахідці чужої загубленої речі, можна набувати права власності на неї після закінчення 6️ місяців з моменту заявлення про знахідку територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування за умови, що:

 • не встановлений власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі;
 • власник або інша особа, яка має право вимагати повернення загубленої речі, не заявили про своє право на річ тому, хто її знайшов, територіальному органу поліції або органу місцевого самоврядування.

До територіальної громади право власності на знахідку переходить у разі подання особою, яка її знайшла, письмової заяви про відмову від набуття права власності на знахідку до органу місцевого самоврядування.

До того ж, особа, яка знайшла загублену річ, має право вимагати від особи, якій вона повернута, або яка набула право власності на неї, відшкодування необхідних витрат, пов’язаних із знахідкою (зберігання, розшук власника, продаж речі тощо), а також винагороду за знахідку в розмірі до 2️0️% вартості речі.

Якщо власник публічно обіцяв винагороду за знахідку, винагорода виплачується на умовах публічної обіцянки. Водночас право на одержання винагороди не виникає, якщо особа, яка знайшла загублену річ, не заявила про знахідку або вчинила спробу приховати її.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що слуги народу хочуть уточнити критерії набуття у власність земельних ділянок с/г призначення.

Додамо, що ми повідомляли, як діяти далі, якщо строк дії договору оренди земельної ділянки добігає кінця.

Крім того, ми публікували, як підготуватися до продажу паю: інструкція.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Анатолій Осетинський
  Анатолій Осетинський
  суддя Вищого господарського суду України у відставці
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...