Стало відомо, від яких перевірок звільнено фізосіб та юросіб на єдиному податку

11:22, 4 ноября 2021
Органам державного нагляду забороняється здійснювати щодо ФОПів та юридичних осіб на ЄП заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності за межами Закону № 4448.
Стало відомо, від яких перевірок звільнено фізосіб та юросіб на єдиному податку
Джерело фото: dtkt.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Державна регуляторна служба України нагадує, що на сьогодні діють норми Закону України від 23.02.2012 р. № 4448-VI «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», якими передбачені особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Про це повідомляє пресслужба ДРС.

Так, згідно зі ст. 3 Закону № 4448-VI органам державного нагляду (контролю), їх посадовим особам забороняється здійснювати щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, не передбачені цим Законом.

Дія цього Закону поширюється на фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику, та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України від 05.04.2007 р. № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Виключенням з цього є проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства, законодавства про працю, зайнятість (у тому числі зайнятість та працевлаштування інвалідів), про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення страхових виплат, надання соціальних послуг.

Також органи захисту прав споживачів мають право проводити позапланові перевірки за скаргами споживачів.

Дія Закону № 4448-VI не поширюється на суспільні відносини, пов’язані з державним контролем за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.

Відомство зазначило, що тому органам контролю при здійсненні перевірок варто дотримуватися  вимог Закону № 4448-VI.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, чи можна створити дублікат фіскального касового чека: роз’яснення податкової.

Додамо, з якого моменту новий власник повинен сплачувати податок на нерухомість.

Також ми писали, як отримати податкову знижку за навчання.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВщоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду