Перевірка доброчесності членів ВРП та зміни до закону про САП: умови меморандуму з МВФ

08:42, 25 ноября 2021
Україна в рамках оновленої програми взяла на себе низку зобов'язань, встановивши часові рамки для їх виконання.
Перевірка доброчесності членів ВРП та зміни до закону про САП: умови меморандуму з МВФ
Джерело фото: stockworld.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

«Судово-юридична газета» писала, що у середу, 24 листопада, Україна отримала другий транш у розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент 699 млн доларів). МВФ опублікував новий меморандум за програмою Stand-by з Україною та супровідні документи до нього. 

В рамках оновленої програми Україна взяла на себе низку зобов'язань, встановивши часові рамки для їх виконання.

Загалом, серед завдань, наступне:

  1. Затвердити бюджет на 2022 рік з цільовим показником дефіциту сектору загальнодержавного управління у 3.5 % ВВП - кінець листопада 2021 року.
  2. Ввести в дію законодавчі зміни з метою скасування послаблення критеріїв відповідності для представників держави в наглядових радах державних банків - кінець листопада 2021 року.
  3. Прийняти прив’язані до чітких строків плани наступництва для наглядових рад кожного з державних банків відповідно до затверджених стратегій на 2021-2024 роки для кожного з банків - кінець листопада 2021 року.
  4. Завершити та оприлюднити аудит решти коштів, витрачених за бюджетною програмою щодо витрат, пов’язаних із COVID-19 - кінець грудня 2021 року.
  5. НБУ, в консультаціях із фахівцями МВФ, ухвалить план дій із чіткими строками з метою покращення професійної спроможності банківського нагляду - кінець грудня 2021 року.
  6. Публікація Офісом Генерального прокурора піврічних звітів про результати кримінальних проваджень проти колишніх власників банків, керівників та інших пов’язаних осіб по кожному з банків, виведених з ринку з початку 2014 року, з узагальненими даними щодо кількості осіб, які потрапили під слідство, під суд або отримали вирок, так само як і щодо сум стягнених штрафів та збитків - кінець грудня 2021 року.
  7. Уряд схвалить дорожню карту, яка визначає кроки, необхідні для виведення ПриватБанку та Ощадбанку на ринок для часткової або повної приватизації, а також сприятиме залученню авторитетних міжнародних інвесторів - кінець січня 2022 року.
  8. Прийняти та опублікувати комплексну стратегію повернення активів та план дій - кінець лютого 2022 року.
  9. Ввести в дію зміни до закону про САП з метою покращення процедур відбору посадових осіб САП, зміцнення його спроможності регулювати організаційну діяльність та встановлення механізмів відповідальності керівництва САП - кінець березня 2022 року.
  10. Розробити та зробити доступною для всіх постачальників газу базу даних споживачів з усією інформацією, необхідною для нового постачальника для виставлення рахунків домогосподарствам - кінець березня 2022 року.
  11. Завершити одноразову перевірку доброчесності існуючих членів ВРП Етичною радою, відповідно до положень нового закону про ВРП - кінець квітня 2022 року.
  12. Призначити наглядову раду в Енергоатомі з більшістю незалежних членів, обраних шляхом прозорої та надійної процедури - кінець травня 2022 року.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, на що влада витратить 700 млн доларів.

Крім того, ми повідомляли, під які умови Україна отримує транш МВФ.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду