«Ощадбанк» оштрафовано за неконкурентні умови обслуговування «Картки киянина»

16:49, 4 января 2022
Йдеться про зловживання банком його монопольним становищем під час участі у проекті «Муніципальна картка «Картка киянина».
«Ощадбанк» оштрафовано за неконкурентні умови обслуговування «Картки киянина»

31 грудня Антимонопольний комітет України оштрафував акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (АТ «Ощадбанк») за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Йдеться про зловживання банком його монопольним становищем під час участі у проекті «Муніципальна картка «Картка киянина». Про це повідомляє amcu.gov.ua. 

«Комітет з’ясував, що АТ «Ощадбанк» був одноосібним банком-учасником проекту та в його межах самостійно встановлював порядок і умови відкриття та ведення карткових рахунків. 

У період з червня 2016 року по грудень 2021 року банк висував умовою отримання «Картки киянина» обов’язкове підключення платної послуги СМС-інформування. Також у цей же період під час реєстрації карток у системі дистанційного банківського обслуговування (Web/Mobile-банкінг (Ощад 24/7) відбувалася автоматична активація платної послуги СМС-інформування. При цьому банком не пропонувалися кращі, конкурентні умови обслуговування «Картки киянина».

Оскільки АТ «Ощадбанк» був єдиним банком-учасником проекту «Муніципальна картка «Картка киянина», власники відповідних карток змушені були погоджуватися на його умови та зазнавали фінансових витрат. 

Проаналізувавши матеріали справи, Комітет визнав порушенням:

 • підключення платної послуги СМС-інформування як обов’язкової умови для отримання «Картки киянина»;
 • вимоги підключення платної послуги СМС-інформування для доступу до системи дистанційного банківського обслуговування в рамках проекту «Картка киянина».   

За ці два порушення на АТ «Ощадбанк» накладено штраф загальною сумою 503552 гривні.  

Визначаючи суму штрафу, Комітет врахував, що банк уже припинив порушення, не заперечував факт його вчинення та співпрацював із Комітетом під час розгляду справи», — йдеться у повідомленні. 

Раніше ми писали, що АМКУ оштрафував компанії, пов’язані із Roshen, на суму 283 млн гривень. 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Олександр Тупицький
  Олександр Тупицький
  суддя Конституційного Суду України
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...