Чи законна відеозйомка працівника на робочому місці

12:19, 8 февраля 2022
Центр з надання безоплатної правової допомоги роз’яснив, чи законно спостерігати за працівником на робочому місці.
Чи законна відеозйомка працівника на робочому місці
Джерело фото: depositphotos

Деякі роботодавці використовують відеозйомку як доказ дисциплінарних порушень з боку працівника. Центр з надання безоплатної правової допомоги роз’яснив, чи законно спостерігати за працівником на робочому місці.

Більшість з них переконані, що приватне життя їх працівників закінчується з того моменту, як вони переступлять поріг свого робочого кабінету, однак це не так.

Адже згідно з постановою Європейського суду із прав людини від 24 червня 2004 року кожна людина має свою особисту зону інтересів, що є недоторканною навіть у робочий час.

Відповідно до положень Конституції України, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте й сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України; не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відеозйомка на робочому місті — це збирання, зберігання та використання інформації про особисте життя фізичної особи, тобто персональних даних такої особи, що може становити недозволене втручання в особисте життя певної особи. Щоб таке втручання було законним, воно повинно відбуватися за згодою відповідної фізичної особи, тобто конкретного працівника.

Отже, відеозйомка працівника на робочому місці є обробкою персональних даних такого працівника, тобто відомостей про працівника, якого конкретно зображено на відеозйомці.

Тобто, щоб відеозйомка на робочому місці була законною, вона повинна відбуватися за письмовою згодою конкретного працівника, адже в іншому випадку її здійснення незаконне.

Для того, щоб встановити відео нагляд, роботодавцю потрібно:

— прийняти наказ про організацію відеоспостереження. З таким наказом потрібно ознайомити всіх працівників, таким чином поінформувати про відеоспостереження;

— включити пункт у Правила внутрішнього трудового розпорядку про функціонування системи відеоспостереження;

— у приміщенні, у якому проводиться відеоспостереження, повинні бути попереджуючі таблички на видному місці;

— працівники, що обслуговують систему відеоспостереження, в обов’язковому порядку повинні бути ознайомленні з розробленим роботодавцем Положенням про захист персональних даних, щоб уникнути розголошення персональної інформації про співробітників.

Варто зазначити, що приховане відеоспостереження можуть проводити тільки правоохоронні органи, з дозволу суду.

Згідно із законодавством України, за використання негласних технічних засобів інформації існує кримінальна відповідальність.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що депутати хочуть змінити заробітну плату самим собі: із чого вона буде складатися.

А ще, ми розповідали, коли підвищать посадові оклади працівникам апаратів судів: Кабмін схвалив постанову.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у FacebookViber  та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...