В НБУ пояснили рекордний рівень інфляції в Україні

11:57, 12 июля 2022
Погіршення інфляційних очікувань тиснуло на ціни, зокрема через зростання попиту на товари довгострокового використання.
В НБУ пояснили рекордний рівень інфляції в Україні
Джерело фото: НБУ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У червні 2022 року споживча інфляція у річному вимірі пришвидшилася до 21,5%. Про це повідомив Національний банк України з посиланням на Держстат.

«Що впливало на темпи зростання цін?

Насамперед наслідки повномасштабної війни.

Це порушення ланцюгів постачання, скорочення пропозиції окремих товарів, збільшення витрат бізнесу, фізичне руйнування потужностей та інфраструктури внаслідок терористичних дій росії та окупації окремих територій.

Погіршення інфляційних очікувань також тиснуло на ціни, зокрема через зростання попиту на товари довгострокового використання.

Натомість фіксація офіційного курсу гривні до долара США та тарифів на газ та тепло, а також часткове налагодження поставок продукції стримували інфляцію.

Як змінювалися ціни на окремі товари?

Суттєво подорожчало пальне через дефіцит на внутрішньому ринку та високу вартість на світових ринках.

Через здорожчання енергоносіїв та порушення ланцюгів поставок прискорилося зростання цін на м’ясні та рибні продукти, масло, маргарин, борошняні вироби та безалкогольні напої.

Швидшими темпами зростали ціни на товари для дому, електроніку, автомобілі, фармацевтичні товари та товари для особистого догляду. Це, зокрема, пов’язано з поступовим поверненням громадян до своїх місць проживання та обмеженою пропозицією товарів через логістичні проблеми. Під впливом високого попиту у відносно безпечних регіонах надалі дорожчала оренда житла.

Натомість зростання цін на соняшникову олію сповільнилося більшу пропозицію внаслідок обмежених можливостей експорту. Вартість послуг готелів та пансіонатів також зростала нижчими темпами, враховуючи складнощі туристичного сезону», — сказано у повідомленні.

Також ми писали, що «інфляція прискорюється в усьому світі й Україна – не виняток», - НБУ.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Мельничук
    Володимир Мельничук
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду