Румунія передасть Україні систему ППО Patriot

15:05, 20 червня 2024
Водночас країна хоче отримати від союзників еквівалентну систему ППО.
Румунія передасть Україні систему ППО Patriot
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Румунія надасть Україні систему протиповітряної оборони Patriot. Відповідне рішення прийняла Рада національної оборони країни, яку очолює президент Клаус Йоганніс, у четвер, 20 червня.

Як зазначається на сайті президента, ця пожертва зроблена за умови, що Румунія продовжить переговори з союзниками з метою отримання подібної або еквівалентної системи, яка відповідає потребам забезпечення захисту національного повітряного простору, модернізації армії Румунії та для забезпечення оперативної сумісності з системою НАТО.

Видання Euractiv повідомляло, на засіданні ради відбувалися складні дискусії щодо цього питання між політичними і військовими лідерами.

Напередодні президент Йоганніс отримав доповідь Міноборони і в ній нібито було сказано, що зараз невдалий час для відправки системи Patriot в Україну.

Раніше міністр оборони Румунії Анджел Тилвар неодноразово виступав проти передання цієї системи ППО Україні, бо він вважає Patriot «незамінним для захисту національної території».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Ірина Булгакова
    Ірина Булгакова
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Тетяна Войтенко
    Тетяна Войтенко
    суддя Подільського районного суду міста Києва