Нардепи пропонують заборонити евакуацію автомобілів інспекторами з паркування на період дії воєнного стану

18:14, 14 березня 2023
Законопроект передбачає внесення змін до статті 265-4 Кодексу про адміністративні правопорушення, в частині додавання примітки, відповідно до якої тимчасове затримання ТС інспекторами з паркування не повинно застосовуватися в місцевостях, у яких запроваджено правовий режим воєнного стану.
Нардепи пропонують заборонити евакуацію автомобілів інспекторами з паркування на період дії воєнного стану
Джерело фото: kievvlast.com.ua

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури на розгляді знаходиться проект Закону «Про внесення змін до статті 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони тимчасового затримання транспортних засобів інспекторами з паркування під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану» (реєстр. №9092).

Як розповідають у пресслужбі Апарату Верховної Ради, поданий законопроект передбачає внесення змін до статті 265-4 Кодексу про адміністративні правопорушення, в частині додавання примітки, відповідно до якої тимчасове затримання транспортних засобів інспекторами з паркування не повинно застосовуватися в місцевостях, у яких запроваджено правовий режим воєнного стану або правовий режим надзвичайного стану.

Як зазначає у пояснювальній записці автор законопроекту, практика показує, що більшість тимчасових затримань транспортних засобів здійснюється саме інспекторами з паркування, а не працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції (відповідно до статті 265-2 Кодексу).

«За статистикою, за рік дії воєнного стану в Україні через повномасштабне військове вторгнення російської федерації кількість випадків тимчасового затримання транспортних засобів зросла. Часто такі затримання відбуваються навіть без законних підстав.

Під час воєнного стану населені пункти України зазнають масованих ракетних обстрілів, а тому з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати від водіїв не порушувати правила зупинки або стоянки, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя та здоров’я, а не про дотримання Правил дорожнього руху.

Крім того, під час запровадження правового режиму воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях може виникнути необхідність у негайній та швидкій евакуації осіб через військові дії або наслідки надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру. Проте, це не можливо оперативно здійснити, якщо транспортний засіб тимчасово затриманий та перебуває на зберіганні на спеціальному майданчику чи стоянці», - сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів ВККС, ОНЛАЙН
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
 • Ірина Фролова
  Ірина Фролова
  суддя Шевченківського районного суду міста Києва
 • Анзор Саадулаєв
  Анзор Саадулаєв
  суддя Шевченківського районного суду міста Києва
 • Ігор Качур
  Ігор Качур
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Ольга Медуниця
  Ольга Медуниця
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Олексій Осіян
  Олексій Осіян
  суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду