Рада підтримала позбавлення державних нагород підсанкційних діячів культури

10:57, 22 березня 2023
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає позбавлення державних нагород діячів культури стосовно яких указом Президента запроваджено санкції.
Рада підтримала позбавлення державних нагород підсанкційних діячів культури
Джерело фото: facebook.com/verkhovna.rada.ukraine

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №8374 про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку відзначення видатних заслуг у сфері культури, яким пропонується позбавляти державних нагород діячів культури стосовно яких було запроваджено санкції. За відповідне рішення проголосували 268 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 16 закону «Про державні нагороди» та встановити, що особа, нагороджена державною нагородою, може бути позбавлена цієї нагороди:

 • на підставі рішення суду про визнання такої особи винною у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема статтями 111-1(колабораціонізм), 114-2 кримінального кодексу(несанкціоноване поширення про переміщення ЗСУ);
 • У Разі застосування проти такої особи санкцій.

Особа, позбавлена державної нагороди, втрачає право на пільги, передбачені для нагороджених осіб.

Змінами до закону «Про культуру» визначено, що у разі вчинення нагородженим діянь, які роблять його негідним державної нагороди, особа, нагороджена державною нагородою, може бути її позбавлена у випадках та порядку, визначених законом.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Президент України Володимир Зеленський підписав указ про запровадження санкцій, зокрема проти Ані Лорак та Таісії Повалій.

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Пленум ВС обирає нового голову Верховного Суду, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Віта Бондарчук
  Віта Бондарчук
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Сергій Головатий
  Сергій Головатий
  виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України
 • Олена Заічко
  Олена Заічко
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Віктор Пророк
  Віктор Пророк
  суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді