Кандидати на посади суддів апеляційних судів повинні повідомити Вищу кваліфікаційну комісію суддів про наявність сторінок у соціальних мережах, а також надати посилання на відповідні сторінки.
Відповідний пункт є в Анкеті кандидата на посаду судді.
Згідно з роз’ясненнями ВККС, кандидатам необхідно надати інформацію:
про всі соціальні мережі, в яких кандидати зареєстровані, навіть якщо кандидат на даний час ними не користується
Ймовірно, за допомогою інформації з соціальних мереж, члени ВККС, а разом з тим і члени Громадської ради доброчесності, спробують з’ясувати, чим займаються кандидати на посади суддів у повсякденному житті, який контент поширюють та які коментарі залишають.
Втім, вимога надати посилання на сторінки у соціальних мережах напередодні подання кандидатами документів все ж виглядає дещо дивно.
Адже в такому разі кандидати на посади суддів заздалегідь зможуть «почистити» свої сторінки від потенційно «небезпечного» контенту або взагалі видалити свої сторінки в соціальних мережах (наприклад, якщо вони мають сторінки в заборонених в Україні соцмережах, таких як «ВКонтакте»).
До того ж кандидати хоча й можуть надати посилання на сторінки у соціальних мережах, однак ніщо не заважає їм заздалегідь обмежити доступ як до самих сторінок, так і до певного контенту особистого характеру.
Нагадаємо, що 14 вересня ВККС оголосила конкурс на 532 вакантні посади суддів апеляційних судів. Строк подання документів - з 15 по 31 грудня 2023 року.
Зі списком вакансій можна ознайомитися за посиланням.
Автор: В’ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.