Суддя з Одеської області не звернув увагу на підсудність

12:31, 21 червня 2017
Дисциплінарну справу щодо судді з Одеської області, який допустив порушення, розглядаючи справу про стягнення боргу, розглянуть пізніше.
Суддя з Одеської області не звернув увагу на підсудність
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Сьогодні, 21 червня, Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу щодо судді Красноокнянського районного суду Одеської області Філіпа Криворучко.

Суддя на засідання не з'явився, однак направив в ВРП лист, в якому попросив розглянути справу в його відсутність. Прохання судді Палата вирішила задовольнити.

У скарзі на суддю вказувалося, що суддя виніс незаконні ухвали, порушив підсудність, а також перешкоджав обігу процесуальних учасників в апеляційну інстанцію.

Всі ці порушення суддя допустив, розглядаючи цивільну справу про стягнення боргу. У відповідь на поданий позов суддя виніс ухвалу про відкриття провадження. При цьому він не звернув уваги на те, що місця проживання і реєстрації учасників процесу зареєстровані за межами юрисдикції суду.

Далі суддя виніс друге визначення про забезпечення позову, наклавши арешт на майно, в т. ч. і 37 транспортних засобів, що належать відповідачеві. Однак Філіп Криворучко упустив той факт, що процесуальні сторони вже брали участь в іншому судовому процесі і арешт на майно накладений бути не міг.

Обидві ухвали Філіпа Криворучко були оскаржені в апеляційній інстанції і скасовані. При цьому, передаючи матеріали в апеляційний суд, суддя не підготував документи належним чином, що спричинило істотне порушення процесуальних строків.

Скаржник, що з’явився на засідання не зміг чітко відповісти на питання про наслідки дій судді для його клієнтів, а також про обґрунтування своєї скарги в цілому. Беручи це до уваги, Третя Дисциплінарна палата ВРП вирішила відкласти розгляд справи до встановлення ряду обставин.

Раніше Третя Дисциплінарна палата ВРП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження суддю Апеляційного суду Харківської області Юлію Пономаренко.

Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Сьогодні день народження святкують
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова