Троє членів ВРП не братимуть участі в розгляді кандидатів до Верховного Суду

15:33, 6 вересня 2017
Відразу троє членів Вищої ради правосуддя не братимуть участі в розгляді рекомендацій ВККС щодо кандидатів в новий Верховний Суд.
Троє членів ВРП не братимуть участі в розгляді кандидатів до Верховного Суду
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У розгляді рекомендацій не приймуть участі члени Ради правосуддя Алла Лесько, Алла Олійник і голова Верховного Суду України Ярослав Романюк. Відносно Алли Лесько і Алли Олійник Вища рада правосуддя прийняла рішення на засіданні 5 вересня.

Підставою для такого рішення Ради правосуддя стала відповідь Національної комісії із запобігання корупції від 14 серпня на запит Ради правосуддя, в якому Комісія повідомила, що члени Вищої ради правосуддя, які перемогли на конкурсі в Верховний Суд, не мають права брати участі в розгляді рекомендацій кандидатів до Верховного суд.

Крім того, згідно з ч. 5 ст. 20 Закону «Про Вищу раду правосуддя», член Ради правосуддя зобов'язаний відмовитися від розгляду того чи іншого питання в разі конфлікту інтересів чи обставин, які викликають сумнів в неупередженості члена Ради правосуддя.

Щоб уникнути конфлікту інтересів Вища рада правосуддя і прийняла відповідне рішення.

Нагадаємо, що всі троє членів Вищої ради правосуддя раніше брали участь в конкурсі в новий Верховний Суд і увійшли в рейтинг 120 кандидатів, які отримали найбільші бали за результатами конкурсу.

При цьому 27 липня 2017 Ярослав Романюк в своїй заяві до кваліфікаційної комісії повідомив, що знімає свою кандидатуру з конкурсу і одночасно написав заяву про звільнення у відставку.

Нагадаємо, 14-25 вересня ВРП буде розглядати кандидатів до Верховного Суду, рекомендованих за підсумками конкурсу, проведеного ВККС.

Автор:
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Переогляд осіб з інвалідністю у законопроекті про мобілізацію: які ризики
Сьогодні день народження святкують
 • Віктор Городовенко
  Віктор Городовенко
  суддя Конституційного Суду України
 • Валерій Сагайдак
  Валерій Сагайдак
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Андрій Кирилюк
  Андрій Кирилюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова