Стала відома сума штрафів для радіостанцій за порушення закону про мовні квоти

16:35, 19 вересня 2017
За останні півроку радіостанції оштрафували на 634 тисячі гривень.
Стала відома сума штрафів для радіостанцій за порушення закону про мовні квоти
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала радіостанції на загальну суму 634 тис. грн (близько 24 тис. дол.) за невиконання закону про 25-відсоткову квоту на українську мову і музику.

Про це повідомив у вівторок, 19 вересня, на прес-конференції голова Нацради Юрій Артеменко, передає РІА-Новини.

У листопаді 2016 року в Україні вступили в силу зміни до Закону «Про телебачення і радіомовлення». Згідно з поправками телерадіоорганізації повинні забезпечувати протягом першого року дії змін трансляцію 25% пісень українською мовою від загального обсягу контенту. Протягом другого року ця частка складе 30%, на третій рік — 35%.

Також перехідні положення нового закону передбачають, що з дня його вступу в силу на радіо протягом першого року в добу українською мовою транслюється не менше 50% передач, в т. ч. Новинно-аналітичних блоків, розважальних передач, протягом другого року — не менше 55%, протягом третього — не менше 60%.

«Нагадаю, що штраф — 5% від суми ліцензійного збору. За останні півроку ми зафіксували 15 порушень закону, і загальна сума штрафу за цей час склала 634 тис. грн», — зазначає Артеменко.

Він також повідомив, що за перше півріччя Нацрада провела шість хвиль перевірок щодо дотримання квоти на українську мову і музики на радіостанціях.

«Цей моніторинг показує, що практично всі радіостанції — загальнонаціональні, регіональні та місцеві — виконують закон про квоти української мови і музики», — зазначив він і додав, що спочатку були проблеми з виконанням квот в деяких регіонах.

Голова Нацради нагадав, що в цьому році квота української мови на радіостанціях буде збільшена на 5% — до 30%.

«Але вже зараз компанії, не дочекавшись цього терміну, виконують 30-35%, а деякі і більше цієї норми. І кожне порушення — це виняток із правил, яке обумовлено, головним чином, технічними причинами», — резюмував він.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий документ 6 липня 2016 року.

Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Наталія Коломієць
    Наталія Коломієць
    суддя Херсонського апеляційного суду
  • Андрій Коротких
    Андрій Коротких
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду