У Житомирі викрито групу «чорних ріелторів»: серед них нотаріуси, реєстратори та особи з судимістю

23:19, 26 травня 2023
Зазвичай зловмисники відбирали квартири у самотніх літніх людей та нарко- чи алкогольно залежних осіб.
У Житомирі викрито групу «чорних ріелторів»: серед них нотаріуси, реєстратори та особи з судимістю
Фото: facebook.com/zhit.oblprokuratura

У Житомирі орудувала група «чорних ріелторів». Про це повідомляє Житомирська обласна прокуратура.

Відомо, що у шахрайській схемі, крім ріелторів, були задіяні нотаріуси, реєстратори та особи з кримінальним минулим – загалом приблизно десять чоловік.

Зазвичай, кажуть у прокуратурі, зловмисники обирали собі жертв з осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя, з нарко - та алкогольною залежністю, та самотніх літніх людей. Також їх цікавило житло померлих власників без спадкоємців.

«Знайдену нерухомість за підробленими договорами переоформлювали  на «своїх» людей. Часто правочини укладали без згоди та відома власників, за символічними цінами, а то й задарма. Аби ускладнити повернення житла законним власникам, спочатку перепродували його через підставних осіб, а потім ще й за ринковою ціною – добросовісним покупцям», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час війни, кількість оборудок зросла.

«Щоб здобути інформацію про нерухомість у громадян держави-агресора, зловмисники робили фейкові запити від імені правоохоронних структур. Отримавши відомості про наявність житла, переоформлювали квартири на підставних осіб», – пояснюють у прокуратурі.

Правоохоронці провели низку обшуків у ріелторських офісах і нотаріальних конторах, бюро технічної інвентаризації та помешканнях й автівках фігурантів справи.

Під час обшуків вилучено сотні різних документів та їх копій, які стосуються  оборудок з нерухомістю, паспорти, свідоцтва про народження, військові квитки,  бланки з «мокрими» печатками офіційних установ, банківські картки, готівку у вітчизняній та іноземній валютах тощо.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Вища рада правосуддя призначає членів ВККС, онлайн-трансляція
Сьогодні день народження святкують
 • Едуард Іванов
  Едуард Іванов
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олег Новіков
  Олег Новіков
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Олег Тимошенко
  Олег Тимошенко
  заступник голови Північно-західного апеляційного господарського суду