Генсек ООН закликав країни G7 посилити боротьбу за кліматичну безпеку

09:31, 12 сентября 2019
Генсек наголосив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризької кліматичної угоди.
Генсек ООН закликав країни G7 посилити боротьбу за кліматичну безпеку

На саміті «Великої сімки» генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що липень 2019 року був найспекотнішим місяцем в історії, і 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень.

Про це повідомляють «Новини ООН». 

Секретар ООН наголосив, що прибув на саміт G7, щоб мобілізувати політичну волю для участі в організованому ним саміті з питань клімату, який пройде у вересні в Нью-Йорку на території Генеральної асамблеї ООН.

«Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вище, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище», — зауважив Гуттеріш.

Генсек не оминув і стрімке танення льодовиків в Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 мільярдів тонн льоду. Також він нагадав про пожежі в Сибірі, ​​на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року, які призвели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

«Все, що відбувається, — це надзвичайна кліматична ситуація. Сьогодні вона набагато гірша, ніж в Парижі (на момент прийняття Паризької угоди по клімату в 2015 році, — прим. ред.) і наукові дані це підтверджують. Як відзначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні втримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм по кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45 відсотків скоротити викиди парникових газів до 2030 рок», — заявив Антоніо Гуттеріш.

Генсек наголосив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризької угоди, зауваживши, що дані в Парижі обіцянки щодо боротьби зі зміною клімату не виконуються, і заходів, передбачених цією угодою, вже недостатньо.

«Саміт «Великої сімки» — прекрасна можливість звернутися до міжнародного співтовариства... Країни «Сімки» повинні стати прикладом для інших країн», — сказав генеральний секретар ООН.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що в ООН оголосили надзвичайну кліматичну ситуацію через екстремальну спеку

Крім того, ми писали, що, за даними ООН, від конфлікту на Донбасі страждають 5 мільйонів людей

Також відомо, що лідери G7 закликали Україну до реформ

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що очікують народні депутати від Антикорупційного суду
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ирина Горб
    Ирина Горб
    судья Киевского апелляционного суда
  • Ирина Гончарова
    Ирина Гончарова
    судья Кассационного административного суда Верховного Суда