«В Україні треба один раз встановити прозорі і справедливі умови для сплати податків», — Антон Геращенко

15:00, 22 февраля 2021
Антон Геращенко зазначив, що держава повинна забезпечити, щоб ДПС стягувала податки з усіх без винятку.
«В Україні треба один раз встановити прозорі і справедливі умови для сплати податків», — Антон Геращенко

Заступник очільника МВС Антон Геращенко заявив, що держава, в якій одні громадяни сплачують податки, а інші безкарно ухиляються від них, - приречена на жалюгідне існування. Про це він зазначив на своїй сторінці у Facebook.

 «У такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу.

Вчителі, лікарі, військові, поліцейські, держслужбовці та пенсіонери в такій державі будуть приречені жити на межі бідності, в той час, як купаються у розкоші ті, хто безкарно не сплачує податки.

Саме про це йшлося вчора під час публічного звіту керівника Державної податкової служби Олексія Любченко та його команди.

Результати роботи ДПС за 7 місяців минулого року, що пройшло з моменту приходу нової команди, - приголомшують кожного, хто хоч трохи знайомий з історією становлення та функціонування податкової за роки Незалежності.

У рік всесвітньої пандемії коронавірусу, падіння ВВП та повної заборони на перевірки ДПС показала приголомшливий результат - зібрано на 21,5 % або на 100,5 мільярдів гривень більше надходжень ніж за успішний - без падіння ВВП та COVID-19 - 2019 рік!

За рахунок судово-претензійної роботи отримано до Державного бюджету на 328% або 4,6 мільярдів гривень більше надходжень ніж у 2019 році.

Причому ті, хто сумлінно сплачував податки, цього навіть не відчули, тому що збільшення податкових надходжень сталося за рахунок боротьби саме з тими, хто різними шляхами ухилявся від їх сплати: проводив фіктивні розрахунки, робив так звані «скрутки» та користувався сотнями інших варіантів «схем».

Жодних обґрунтованих зауважень чи протестів на збільшення податкових надходжень  не було ні від українського бізнесу, ні від європейської чи американської бізнес-асоціацій.

Зменшилась кількість скарг бізнесу на необґрунтовані та незаконні дії співробітників податкової служби.

Особисто для мене було дуже важливо почути від голови ДПС наступі слова:

«Не Податкова наповнює Бюджет України. Платники податків наповнюють бюджет, сумлінно сплачуючи податки».

Це зовсім інша парадигма відносин між владою та громадянином.

Свого часу Наполеон Бонапарт сказав: «Безпека та власність можуть існувати лише в тій державі, де податкові норми не змінюються кожен рік». А він був зовсім недурною людиною.

І нам в Україні треба один раз встановити прозорі і справедливі умови для сплати податків та забезпечити, щоб Податкова служба стягувала їх з усіх без винятку! Щоб ніхто не міг «порішати» або безкарно ухилитись від їх сплати, залишивши вчителів, медиків, військових та поліцейських без гідної оплати їхньої праці.

Взагалі, за підсумками звіту команди Податкової служби, на мою думку, за умови повної відсутності незаконних втручань в її роботу та перешкоджань Податковій та Митниці  збирати податки та митні платежі, вже через рік нам взагалі будуть не потрібні ніякі кредити МВФ та зовнішні запозичення», - написав Антон Геращенко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Верховний Суд та єдність судової практики: які виникають труднощі, відео
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Руслан Ралець
  Руслан Ралець
  голова Дубенського міськрайонного суду Рівненської області
 • Владислав Дев’ятко
  Владислав Дев’ятко
  голова Оболонського районного суду міста Києва
 • Світлана Шевчук
  Світлана Шевчук
  суддя Вищого господарського суду України
 • Інна Берднік
  Інна Берднік
  суддя Касаційного господарського суду Верховного Суду
 • Ганна Сальнікова
  Ганна Сальнікова
  член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області
загрузка...