Покарання за воєнні злочини та катування: Рада підтримала законопроект

12:19, 6 июня 2019
За рішення проголосували 228 нардепів.
Покарання за воєнні злочини та катування: Рада підтримала законопроект

У четвер, 6 червня депутати Верховної Ради прийняли за основу проект закону №9438 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права». Відповідне рішення підтримали 228 народних обранців.

Положення законопроекту спрямовані на забезпечення криміналізації так званих основних злочинів за міжнародним правом (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов'язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; вдосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування у максимальній відповідності з вимогами сучасного міжнародного права.

Законопроектом пропонується:

 • доповнити Кримінальний кодекс статтею 81 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів незалежно від місця їх вчинення»;
 • внести зміни до статей 44 «Правові підстави та порядок звільнення від кримінальної відповідальності», 49 «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності», 68 «Призначення покарання за незакінчений злочин та за злочин, вчинений у співучасті», 75 «Звільнення від відбування покарання з випробуванням», 80 «Звільнення від відбування покарання у зв’язку з закінченням строків давності виконання обвинувального вироку», 963 «Підстави для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру».

Внесенням таких змін до Кримінального кодексу передбачає встановлення норм про особливості кримінальної відповідальності за катування, агресію, геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини.

Законопроектом також пропонується:

 • удосконалити положення щодо відповідальності за катування у ст. 127 Кримінального кодексу;
 • передбачити особливості кримінальної відповідальності за злочини проти основ міжнародного права у розділі ХХ Особливої частини Кримінального кодексу;
 • викласти у новій редакції окремі положення Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, ч. 8 ст. 214, ч. 2 ст. 216, ч. 2 ст. 297-1, а також ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні».

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховна Рада проводить пленарне засідання

Крім того, парламент прийняв закон, який передбачає імпічмент Президента.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
КСУ: рішення про продовження строку тримання під вартою можна оскаржити в апеляції
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Николай Мазур
  Николай Мазур
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Александр Сарбей
  Александр Сарбей
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Алексей Резников
  Алексей Резников
  заместитель председателя Киевской городской государственной администрации