Судова реформа Зеленського: «Голос» проти профанації ідеї

20:14, 12 сентября 2019
У «Голосі» вважають, що законопроект №1008 треба доопрацювати.
Судова реформа Зеленського: «Голос» проти профанації ідеї

Політична партія «Голос» повідомила, що підтримує оновлення судової влади, але наполягає на поверненні президентського законопроекту №1008 на доопрацювання без поспіху — з урахуванням рекомендацій профільних громадських организацій і міжнародних експертів. Про це йдеться на офіційному сайті партії.

«Партія «Голос» ще під час виборчої кампанії виступала за оновлення судової системи. Але ми не виступали за те, щоб назвати оновленням, а насправді профанувати саму ідею», — наголосив під час обговорення законопроекту в парламенті заступник голови партії Ярослав Юрчишин.

Як приклад він навів участь міжнародних експертів у процесах оновлення судової влади, яка формально присутня у законопроекті, але не надає міжнародникам вирішального голосу. Інша норма, що профанує судову реформу, — скорочення кількості суддів замість переоцінки їх відповідності посадам.

«Більшість, так виглядає, бере собі за сценарій назву закону зробити так, як обіцяли виборцям, а засунути в законпроект невідомо що. Ні — профанаціям правильних ідей. Законопроект — повернути на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи. Скликати міжнародну спільноту, громадські організації і доопрацювати», — наголосив Юрчишин.

Він також закликав депутатів нинішнього скликання парламенту не повторювати помилки колег з попереднього скликання: «Минулого разу Верховна Рада зробила помилку: замість того, щоб впровадити рекомендації громадських експертів, міжнародного середовища, поспішили з рішенням. Не наступайте на ті самі граблі».

За результатами обговорення Верховна Рада ухвалила законопроект за основу і відхилила пропозицію вдвічі скоротити час на підготовку до другого читання. Законопроект розглядатиметься за повною процедурою.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що думають народні депутати про судову реформу від Президента, передбачену у законопроекті №1008.  

Також ми повідомляли, що парламент ухвалив судову реформу Зеленського в першому читанні.

Додамо, судді ВС висловились щодо законопроекту про скорочення Верховного Суду.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»