В Україні ввели обов’язковий аудит доріг: Зеленський підписав закон

11:30, 14 ноября 2019
Закон запроваджує аудит безпеки автодоріг на стадії проектування та після введення в експлуатацію.
В Україні ввели обов’язковий аудит доріг: Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо аудиту безпеки автомобільних доріг №200-IX. Про це йдеться на сайті глави держави.

Документ розроблено з метою імплементації положень європейських директив щодо аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування. Як зазначається у пояснювальній записці, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, автомобільні дороги України є одними з найбільш небезпечних для учасників руху, а ризик травмування або загибелі людей на українських дорогах у 5-6 разів вищий, ніж у розвинених європейських країнах.

Так, закон вносить зміни до Законів України «Про дорожній рух» та «Про автомобільні дороги», якими запроваджується поняття «економічні втрати у зв’язку із загибеллю або пораненням (травмуванням) людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

Також документ запроваджує аудит безпеки автодоріг на стадії їхнього проектування та після введення в експлуатацію і перевірку безпеки автодоріг під час експлуатації. Законом передбачена обов’язковість проведення аудиту на міжнародних і національних автомобільних дорогах.

Впровадження норм закону дасть змогу підвищити безпеку на дорогах, знизити рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП, а також сприятиме інтеграції автомобільних доріг загального користування України до міжнародної дорожньої мережі з високим рівнем безпеки інфраструктури.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховна Рада прийняла закон щодо аудиту безпеки доріг.

Також повідомлялося, що  Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Відновлення правосуддя на Донбасі: ключові завдання після реінтеграції
Loading...