Рада підтримала зміни до Конституції щодо реформування органів парламенту

15:59, 14 января 2020
За проект закону №1028 проголосували 249 народних депутатів.
Рада підтримала зміни до Конституції щодо реформування органів парламенту

Депутати Верховної Ради на пленарному засіданні попередньо підтримали законопроект про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України).

За законопроект №1028 проголосували 249 парламентарів.

Законопроектом пропонується внести зміну до статті 85 Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №30, ст. 141), доповнивши частину першу пунктом 15 такого змісту: «створення у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів».

Зазначимо, що у ході обговорень проекту закону представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський заявив, що метою законопроекту, визначеного Президентом України як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України, є законодавче закріплення в Конституції України ефективного механізму організації та діяльності ВР.

Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідної зміни до Конституції України для реформування системи органів, що забезпечують функціонування парламенту як єдиного органу законодавчої влади в Україні.

Нагадаємо, що Верховна Рада на своєму сайті опублікувала план роботи на 14-17 січня. Нардепи мають намір внести зміни до законодавства щодо децентралізації влади, вирішити питання зі створенням Фонду розвитку підприємництва, зменшити навантаження на Верховний Суд і відстрочити остаточний перехід на електронний документообіг в парламенті до 1 вересня 2020 року.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що з’явився текст законопроекту про Регламент Верховної Ради.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Заморожування зарплат суддів: у профільному Комітеті прокоментували законопроект Кабміну
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Елена Билошкап
  Елена Билошкап
  судья Высшего хозяйственного суда Украины
 • Сергей Бондаренко
  Сергей Бондаренко
  судья Черкасского апелляционного суда
 • Галина Третьякова
  Галина Третьякова
  председатель Комитета Верховной Рады Украины по вопросам социальной политики и защиты прав ветеранов