Комітет рекомендує Раді прийняти за основу законопроект щодо сплати судового збору

14:39, 25 июня 2020
Зміни дозволять забезпечити звільнення від сплати судового збору у всіх випадках звернення до суду за захистом прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Комітет рекомендує Раді прийняти за основу законопроект щодо сплати судового збору

Комітет з питань молоді та спорту рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо сплати судового збору при захисті прав малолітніх та неповнолітніх осіб, передає офіційний сайт парламенту.

Законопроектом про внесення змін до Закону України «Про судовий збір» №3013 пропонується:

 • уточнити зміст пункту 14 частини другої статті 3, що дозволить забезпечити звільнення від сплати судового збору у всіх випадках звернення до суду за захистом прав малолітніх чи неповнолітніх осіб;
 • виключити з частини першої статті 8 Закону норми щодо можливості відстрочення або розстрочення плати судового збору за зверненням особи, яка діє в інтересах малолітніх або неповнолітніх осіб.

Під час обговорення законопроекту було зазначено, що Комітет вже розглядав попередню редакцію цього законопроекту у лютому 2020 року та підтримав пропозицію щодо уточнення змісту пункту 14 частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір», що дозволить забезпечити звільнення від сплати судового збору у всіх випадках звернення до суду за захистом прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Водночас, серйозне занепокоєння у членів Комітету під час розгляду попередньої редакції законопроекту викликала пропозиція щодо вилучення з частини першої статті 8 вказаного Закону норми щодо можливості відстрочення або розстрочення плати судового збору за зверненням особи, яка діє в інтересах осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена. Вилучення цієї норми могло призвести до порушення прав зазначеної категорії громадян України. Тому, у лютому цього року Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи.

Автори законопроекту врахували зауваження Комітету з питань молоді і спорту та подали доопрацьований законопроект, в якому передбачена можливість відстрочення або розстрочення плати судового збору за зверненням осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Водночас, Міністерство соціальної політики пропонує передбачити можливість відстрочення або розстрочення плати судового збору за зверненням осіб, які діють в інтересах осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, оскільки самі недієздатні особи не можуть безпосередньо звертатися до суду.

Члени Комітету підтримали зазначену пропозицію та запропонували Верховній Раді підтримати її під час прийняття законопроекту за основу.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про позицію Верховного Суду у питанні відстрочення сплати судового збору.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Вища рада правосуддя, МВФ та проблеми судової влади: інтерв'ю заступника голови ВРП
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Роксолана Качур
  Роксолана Качур
  судья Львовского окружного административного суда
 • Оксана Третьякова
  Оксана Третьякова
  судья Хозяйственного суда Киевской области
 • Константин Притула
  Константин Притула
  председатель Кировоградского окружного административного суда
 • Любовь Гончар
  Любовь Гончар
  судья Высшего административного суда Украины
 • Вадим Андрухив
  Вадим Андрухив
  судья Одесского окружного административного суда