Зеленський запропонує Раді підтримати законопроекти щодо функціонування судової системи

14:01, 13 февраля 2021
«Робота судової системи має бути відкорегована», – зазначив Володимир Зеленський.
Зеленський запропонує Раді підтримати законопроекти щодо функціонування судової системи
Джерело фото: president.gov.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Наступного тижня народні депутати України зможуть розпочати опрацювання важливих законопроектів щодо функціонування судової системи, ініційованих Президентом Володимиром Зеленським, передає офіційний сайт Глави держави.

«Голосування парламенту за ці документи посилить принцип верховенства права та активізує трансформацію українських судів в інтересах народу. Як наслідок, суспільство відчує справедливість від роботи судів в Україні.

У разі ухвалення першого законопроекту всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.

Таке врегулювання підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб'єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК.

Другий законопроект передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя», — сказано у повідомленні.

Президент вважає ухвалення таких законопроектів вкрай необхідним та наполягатиме на швидкому їх розгляді.

«Робота судової системи має бути відкорегована. «Закон» і «справедливість» мають бути головними словами для українських судів. Чинне законодавство дає необхідні рамки, щоб проводити зміни. Але конкретні кроки потребують підтвердження від парламенту», – пояснив Володимир Зеленський.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Україна поки не отримає транш від МВФ: потрібен прогрес, в тому числі, в судовій реформі.

Крім того, Малюська обговорив із представницею Єврокомісії судову реформу та ситуацію з КСУ.

Додамо, Зеленський раніше анонсував кардинальні зміни для судової влади.

Разом з тим, голова антикоркомітету повідомляв, що законопроект про судову реформу концентрує владу в руках ВРП.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Мельничук
    Володимир Мельничук
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду