Аліменти на дитину: що чекає українців, які перебувають за кордоном

19:50, 3 апреля 2019
Рішення суду України щодо питання аліментів підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання.
Аліменти на дитину: що чекає українців, які перебувають за кордоном

Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює низку життєвих проблем для їхніх дітей, які залишилися в Україні. Щоб захистити їх інтереси, в Мін'юсті розробили кілька важливих рекомендацій. Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко, передає «Сьогодні».

«Переїзд дитини або батька — платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько — за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини», — зазначила Світлана Глущенко.

За її словами, якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде ухвалено судом України, це рішення на території іншої країни буде виконуватися відповідно до Договору про надання правової допомоги.

«Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. З метою звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни зацікавлена особа звертається до суду України, який ухвалив рішення. Далі належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України», — повідомила про порядок дій Світлана Глущенко.

Вона уточнила: у більшості випадків такі клопотання за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції надсилаються до Міністерства юстиції для подальшого відправлення компетентним іноземним органам.

«Виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до її законодавства», — додала заступник міністра. 

Раніше «Судово-юридична газета» роз’яснила, чи є борг по аліментах підставою для позбавлення батьківських прав.

Також ми повідомляли про проблематику стягнення аліментів з інвалідів.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Избрание нового главы Кассационного административного суда Верховного Суда, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Дришлюк
    Андрій Дришлюк
    заступник голови Одеського апеляційного суду
  • Наталія Кухарська
    Наталія Кухарська
    суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області
загрузка...