Монетизацію субсидій можуть призупинити

13:20, 18 марта 2019
Процес видачі споживачам комунальних послуг субсидій у вигляді «живих грошей» під загрозою.
Монетизацію субсидій можуть призупинити

Нагадаємо, 1 січня 2019 року уряд схвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Монетизацію заплановано провести у три етапи. З 1 січня поточного року розпочався перший етап монетизації субсидій, котрий стосується тих громадян, які вперше звернулися за такою допомогою.

Другий етап для тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період, планували запустити з 1 травня, проте несподівано для всіх перенесли на 1 березня. Експерти і політологи відразу вгледіли у цьому прив’язку до президентських виборів. Адже й справді такий крок урядовців значно поліпшує рівень довіри народу до нинішньої влади. Втім, виплати розпочалися, і ніби всі задоволені.

Та днями нардеп Сергій Каплін зареєстрував у Раді проект постанови про запровадження мораторію на монетизацію субсидій (№10155). Народний обранець наполягає, що такі виплати необхідно відстрочити і проаналізувати, чи не призводять вони до ще більшого зубожіння населення. Адже прискорення монетизації субсидій без проведення аудиту реальних ризиків та наслідків її запровадження може призвести до неплатежів громадян, вимкнення опалення у будинках та судової тяганини. Також можливі затримки пенсій через касові розриви у державних фінансах, зокрема унеможливлення їх покриття та недовиконання бюджету Пенсійного фонду.

С. Каплін констатує, що нинішня ціна на газ для населення, яку покриває монетизація, є необґрунтовано високою. А отже, запровадження процесу видачі субсидій у вигляді «живих грошей» можливе тільки після приведення цієї ціни до справедливого рівня. Крім того, ініціатор проекту постанови вважає, що монетизація у виборчий період може мати ознаки підкупу виборців з використанням коштів державного бюджету.

«Монетизація сьогодні — однозначно підкуп виборців, причому виконаний недолуго та хаотично. Монетизація завтра — це неплатежі громадян, вимкнення опалення, суди. Це холодні хати, хвороби та епідемії. Це «холодні смерті» пенсіонерів у селах і містах. Монетизація завтра — це касові розриви у державних фінансах, зокрема унеможливлення покриття недовиконання бюджету Пенсійного фонду. Затримки пенсій стануть традиційними. Монетизація і її наслідки призведуть до необхідності залізти у бюджети регіонів та громад, розбалансувати місцеві фінанси на користь критичних глобальних виплат по пенсіях та інших соцвидатках. Це катастрофа, на яку йде влада тільки з однією метою: все для виборів, все для перемоги»,  пише на своїй сторінці у соцмережі кандидат у Президенти України Сергій Каплін.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Быть ли суду в смартфоне: замглавы ГСА о ЕСИТС и перспективах электронного суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олександр Джабурія
  Олександр Джабурія
  голова П'ятого апеляційного адміністративного суду
 • Анастасія Мороко
  Анастасія Мороко
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Олена Шляхова
  Олена Шляхова
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
загрузка...