Екологічна «децентралізація»: комітет ВР схвалив новий законопроект

18:13, 21 марта 2019
У разі прийняття нового закону 100% екологічного податку залишатиметься у містах.
Екологічна «децентралізація»: комітет ВР схвалив новий законопроект

Минулого тижня Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи схвалив проект закону №10039 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо збільшення доходів місцевих бюджетів шляхом зміни зарахування екологічного податку та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин).

Головну  мету автори законопроекту вбачають у збільшенні доходів місцевих бюджетів через зарахування в повному обсязі екологічного податку, що сплачується до спеціальних фондів місцевих бюджетів та зарахування 50 відсотків рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням корисних копалин.

Таким чином, даний закон у разі прийняття має врегулювати норми Бюджетного кодексу України, що дозволить збільшити доходи місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу між рівнями бюджетів екологічного податку та рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Основні зміни законопроект вносить до статей 29, 64, 69 Бюджетного кодексу України і встановлює нові частки розподілу рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення між рівнями бюджетів, а саме:

 • 25% (50% рентної плати, що справляється у містах Києві та Севастополі) — до державного бюджету;
 • 25% — до обласного бюджету;
 • 50% — до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, міських бюджетів міст Києва та Севастополя.

Прийняття такого закону буде особливо актуально для забруднених міст, таких як Одеса, Кам’янське, Дніпро, Київ, Миколаїв, Кривий Ріг, Краматорськ, Запоріжжя тощо. Таким чином, у разі прийняття закону міста, що потерпають від промислових забруднень, матимуть кошти для проведення заходів з покращення екологічної ситуації.

«100% екологічного податку має залишатися у містах. Ми вважаємо це необхідним, адже цей податок сплачують підприємства, які забруднюють екологію на місцях, і страждають від цього люди на місцях, а не в столиці», — наголошує один з авторі законопроекту, народний депутат Костянтин Павлов.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Києву загрожує екологічна катастрофа.

Також нами було опубліковано, що  Кабмін затвердив  реалізацію заборони на використання тварин у цирках.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...