Проведення конкурсу на посади суддів: коментар члена ВККС

17:23, 12 июня 2019
«Технічно процедура допуску потребує чимало часу», — член ВККС Андрій Козлов.
Проведення конкурсу на посади суддів: коментар члена ВККС

Під час обговорення майбутнього судового реформування в Україні на форумі «3 роки судової реформи», чи не найбільше питань було до члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрія Козлова. В багатьох присутніх лунало питання: що ж саме завадило ВККС оголосити конкурс для готових кандидатів в судді з грудня 2017 року?

На це питання Андрій Козлов відповів, що технічно процедура допуску потребує чимало часу.  Досьє, що їх подають кандидати до конкурсу, дуже об’ємні; існує велика низка формальних вимог; у процесі виникає безліч питань, які потребують термінового реагування членів комісії.

При цьому комісія має у своєму складі 16 осіб, і займається перевіркою практичних завдань. Сам Андрій Козлов підкреслив, що тут є великий промах ВККС. Адже цілком логічним було б віддати перевірку практичних завдань на аутсорсинг, групі науковців, щоб займалися б цим професійно.

Також член ВККС зазначив, що з зими 2017 року розпочалася процедура проведення конкурсу, що набула чималого масштабу. «Це була вимога наших міжнародних партнерів, для підтримання фінансової стабільності.  В цей же час проводилась оптимізація судової системи, вона змінювалась, не було штатного розкладу, не було зрозуміло скільки суддів буде потрібно в тому чи іншому суді», — наголосив Андрій Козлов.

Щодо найближчих планів та перспектив проведення конкурсів член ВККС зазначив: «Звичайно, зараз у пріоритеті проведення конкурсів на посади суддів саме першої інстанції. По-перше, це для того, щоб укомплектувати штати в  перших інстанціях. А по-друге, зрозуміло, що після оголошення конкурсу в апеляційні суди, першими туди підуть судді з першої інстанції. І це може знову привезти до недостачі кадрів».

Як стало відомо «Судово-юридичній газеті»  7 червня ВККС ухвалила рішення про оголошення складання впродовж липня-серпня 2019 року кваліфікаційного іспиту в межах процедури добору кандидатів на посади суддів місцевих судів, оголошеного 3 квітня 2017 року.

Нагадаємо, ми вже висвітлювала експертне обговорення інституту медіації в Україні за участі представників команди Володимира Зеленського.

Також ми писали про те, чи дійсно наразі суди в Україні є полігоном для випробування реформ.   

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
КСУ: рішення про продовження строку тримання під вартою можна оскаржити в апеляції
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Николай Мазур
  Николай Мазур
  судья Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Александр Сарбей
  Александр Сарбей
  судья Хмельницкого горрайсуда Хмельницкой области
 • Алексей Резников
  Алексей Резников
  заместитель председателя Киевской городской государственной администрации