Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук виступив ініціатором законопроекту №2307 від 24.10.2019 про внесення змін до деяких законів України щодо опублікування нормативно-правових актів Кабінету міністрів України та розміщення окремої інформації в електронному вигляді.
Необхідність внесення змін аргументується зменшенням кількості друкованих видань, у яких треба або можливо публікувати офіційну інформацію, та розширенням способів публікації актів законодавства, не обмежених друкованими виданнями.
Пояснювальна записка містить статистичні дані щодо тиражування офіційних газет, в яких нині відбувається публікація нормативно-правових актів.
Так, від дати виходу чергового примірника газети починається відлік набуття чинності постанов Кабінету міністрів та інших нормативно-правових актів (розпорядження чинні з дня їх ухвалення урядом). Однак на сьогодні тираж одного номеру газети не настільки масовий, щоб вона могла повною мірою вважатися загальнодержавною.
«Останніми роками має місце скорочення обсягу тиражу. Так, у 2015 р. середній разовий тираж складав 25,9 тис. примірників, у 2016 р. — 25,4 тис., у 2017 р. — 19,6 тис., у 2018 р. — 16,6 тисяч», — зазначається у пояснювальній записці.
На даний час інформація про ухвалені органами влади рішення дублюється на веб-сайті Верховної Ради України та системою «Ліга: Закон», що не належать до офіційних джерел. Друк і розповсюдження періодичних видань тягнуть за собою фінансові, матеріальні та людські ресурси, що не завжди є економічно обґрунтованим.
Таким чином, існує нагальна потреба створити єдине джерело офіційних (точних) текстів актів законодавства України та іншої офіційної інформації з цілодобовим безоплатним доступом до нього через інтернет.
Законопроектом передбачено, що опублікування актів уряду, нормативно-правових актів міністерств (наказів) та рішень НКРЕКП замість друку в газеті «Урядовий кур’єр» можливо шляхом їх розміщення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів. Після опублікування на цьому порталі нормативно-правові акти набирають чинності.
Крім того, у проекті закону передбачено виключення із законів України вимог щодо необхідності одночасного друку в газеті «Урядовий кур’єр» та інших офіційних друкованих виданнях офіційної інформації (штучне дублювання) і залишені вимоги стосовно друку інформації в газеті «Голос України» або «Офіційному віснику України».
Публікація рішень органів влади на єдиному джерелі офіційних текстів актів законодавства України розширить можливості доступу до офіційних текстів актів законодавства України з використанням мережі Інтернет.
Публікація щорічних звітів та статистичних даних не в друкованому виданні — газеті «Урядовий кур’єр», а шляхом розміщення на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України стане важливим кроком у запровадженні оперативного та масового інформування громадськості про результати статистичних спостережень.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про впровадження електронного документообігу в законодавчому процесі.
Крім того, продаж та оренда земельних ділянок буде здійснюватися через електронні аукціони.