Коли подавати декларації та платити податки в період карантину

11:08, 17 марта 2020
Парламент ухвалив зміни до Податкового кодексу щодо подання податкових декларацій.
Коли подавати декларації та платити податки в період карантину
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Сьогодні, 17 березня 2020 року, на терміновому позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19).

Законопроект був зареєстрований за № 3220 від 16.03.2020 і погоджений Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики.

Згідно з ухваленим законом, річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік (стаття 179 Податкового кодексу України) може бути подана до 1 липня 2020 року.

Виключення становлять декларації, які і так подаються пізніше цього строку.

Сьогодні за правилами п. 49.18.4. статті 49.18. ПКУ податкові декларації, окрім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Цей новий строк встановлений замість традиційного 1 серпня.

Оскільки Рада звільнила платників від плати за землю та оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (мова йде про об’єкти нежитлової нерухомості), такі платники мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за відповідні місяці.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

За цей же період не застосовуються штрафні санкції, окрім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

На період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності, передбачені статтею 102 ПКУ.

Раніше розповідалося як з кризою борються в США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Сегодня день рождения празднуют
  • Андрій Бутирський
    Андрій Бутирський
    суддя Господарського суду Чернівецької області