Представник Зеленського у КСУ розповів про власний досвід, через який він захищає «мовний закон»

14:47, 7 июля 2020
«Мы бандеровцам жилье не сдаем»: представник Зеленського в КСУ Федір Веніславський на засіданні Конституційного Суду розповів, як він намагався винаймати житло в Харкові, але йому відмовили.
Представник Зеленського у КСУ розповів про власний досвід, через який він захищає «мовний закон»

Виступаючи під час засідання Конституційного Суду України, який сьогодні, 7 липня, розглядає питання стосовно конституційності «мовного закону» — Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №2704–VIII представник Володимира Зеленського у КСУ Федір Веніславський назвав конституційне подання «безглуздим».

Нагадаємо, автори подання стверджують, що оспорюваний Закон не відповідає низці приписів Конституції України, оскільки він спрямований на дискримінацію російської, інших мов національних меншин України, дискримінацію громадян за мовними ознаками. Крім цього, на переконання народних депутатів України, Законом порушено конституційні права громадян, а саме право на використання і захист рідної мови.

Федір Веніславський зазначив, що, будучи студентом у Харкові, він намагався знайти житло, але йому відмовили через те, що він спілкувався українською.

«Я намагався винайняти житло і запитував українською – сам я виходець із Західної України (Федір Веніславський народився на Волині, а навчався у НЮУ імені Ярослава Мудрого – прим. ред.).

І отримав відповідь: «Мы бандеровцам жилье не сдаем».

Тому російськомовне місто Харків було яскравим прикладом щодо незахищеності української мови в самій Україні».

Відмітимо, що основним аргументом Веніславського стосовно конституційності, на його думку, «мовного закону» є те, що – на його переконання — цей закон стосується регулювання виключно української мови.

Що ж стосується російської та інших мов, за його словами, має бути ухвалено інші законодавчі акти. Втім, ким та коли вони будуть розроблені, сам Веніславський не сказав.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Як на Комітеті з питань правової політики обговорювали судову реформу Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ирина Воробьева
  Ирина Воробьева
  судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда
 • Оксана Метелешко
  Оксана Метелешко
  судья Днепровского районного суда Киева
 • Олег Полюхович
  Олег Полюхович
  председатель Ровненского апелляционного суда
загрузка...