В Україні буде ієрархія управління відходами

14:59, 21 июля 2020
Верховна Рада прийняла законопроект, що ставить на меті зменшення та раціональне використання відходів.
В Україні буде ієрархія управління відходами
vgorode.ua

21 липня Верховна Рада на позачерговій сесії прийняла за основу законопроект № 2207-1-д «Про управління відходами».

Автори законопроекту зазначають, що проблема відходів в Україні вирізняється особливою масштабністю і значимістю. Зокрема, у країні щорічно утворюється  близько 400 млн. тон відходів, і тільки 6 % цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40 %. Решту розміщується на полігонах та сміттєзвалищах, яких понад 5 тис., з них 5 % перевантажені, а 30 % не відповідають нормам екологічної безпеки.

Причина цього традиційно криється у не урегульованості на законодавчому рівні питання управління відходами, відсутності дієвого механізму управління окремими видами відходів, низькій інституційній спроможності державних органів, дублюванні повноважень державних та місцевих органів влади, недостатньому рівні міжвідомчої взаємодії, відсутності стратегічного планування.

Крім того, підписанням Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони Україна взяла на себе зобов’язання з впровадження положень (Рамкової) Директиви № 2008/98/ЄС Європейського парламенту та Ради від 19 листопада 2008 року «Про відходи та скасування деяких директив» у національне законодавство.

Як зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олександр Маріковський, законопроект носить рамковий характер. Він тільки створює єдину ієрархію управління відходами.

«Україна перейде на європейську класифікацію відходів, принципи відповідальності виробників. До останніх будуть встановлені жорсткі вимоги, засновані на європейських директивах», ̶  підкреслив він.

Проте деякі речі стосовно підвищення адміністративної відповідальності вже запропоновані даним законопроектом.

Скажімо, підвищується розмір штрафу за псування, забруднення та засмічення сільськогосподарських та інших земель, за порушення вимог управління відходами під час їх збору, перевезення та переробки.

Крім того, за викид сміття та інших предметів з вікон і дверей вагонів поїздів, автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв, за борт річкового або маломірного судна можуть накласти штраф до 2 550 грн., замість максимальних 170 грн., як було раніше.

За прийняття законопроекту у першому читанні проголосували 264 народних депутатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Новых судей привели к присяге: как прошла церемония при участии Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ольга Совгиря
  Ольга Совгиря
  заместитель председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
 • Таисия Геза
  Таисия Геза
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Виктор Кривенко
  Виктор Кривенко
  судья Конституционного Суда Украины
 • Светлана Шаренко
  Светлана Шаренко
  председатель Киевского районного суда Харькова
 • Владимир Петренко
  Владимир Петренко
  судья Киевского районного суда Одессы
загрузка...