Депутати пропонують знизити податок з доходу від надання нерухомості в оренду

17:52, 3 августа 2020
Метою законопроекту є виведення з тіні операцій з надання фізичними особами нерухомості в оренду.
Депутати пропонують знизити податок з доходу від надання нерухомості в оренду
dtkt.ua

У Верховній Раді народні депутати від партії «Слуга народу» Олексій Ковальов та Ірина Аллахвердієва зареєстрували законопроект № 3928 «Про внесення змін до статті 170 Податкового кодексу України».

Зазначається, що законопроект розроблено з метою стимулювання виведення з тіні операцій з надання фізичними особами нерухомості в оренду. Це дотягатиметься завдяки зниженню ставки податку на доходи фізичних осіб з 18 до 9 відсотків.

«Метою законопроекту є виведення з тіні операцій з надання фізичними особами нерухомості в оренду, що сприятиме зменшенню податкового навантаження на доходи фізичних осіб в умовах фінансово-економічної кризи, викликаної пандемією COVID-19, та забезпечить наповнення бюджету», - йдеться у пояснювальній записці.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до підпункту 170.1.4. пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України та визначити, що доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1-170.1.3 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) у половинному розмірі ставки, встановленої у пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Слід зазначити, наразі ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 статті 167 Податкового кодексу України) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що в Україні запустили «касові апарати в смартфоні».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин о судебной реформе, ВККС, международных экспертах и адвокатской монополии
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»
загрузка...