Заступник голови ВРП прокоментував роботу судів в умовах нового територіального поділу

17:29, 4 сентября 2020
Олексій Маловацький вважає, що об’єднувати суди необхідно за географічним принципом з урахуванням навантаження на суддів.
Заступник голови ВРП прокоментував роботу судів в умовах нового територіального поділу

У Києві відбулася міжнародна онлайн-конференція «Діалоги про правосуддя – 2» за участі представників парламенту, українських суддів та європейських експертів, а також представників Європарламенту, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя.

Організаторами конференції виступили Інститут демократії та розвитку «PolitA» і видання «Судово-юридична газета».

Під час роботи конференції Заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький відповів для «Судово-юридичної газети» на питання про роботу судів в умовах адміністративно-територіальної реформи.

За його словами в основу укрупнення судів необхідно покласти досвід географічного об’єднання з урахуванням навантаження на суддів.

На сьогодні приблизно в 79 судах правосуддя здійснює один суддя, приблизно в 10 судах не здійснюється правосуддя. В 10 судах працюють до 10 суддів. Цей показник постійно змінюється. Тобто, десь 80 судів знаходиться на грані балансування або зовсім не працює. Внаслідок цього має місце неефективне використання ресурсу.

Після зміни адміністративно-територіального устрою необхідно вивчити навантаження на суддів в кожному суді і об’єднати суди таким чином, щоб вирівнювати навантаження на суддів. Це необхідно зробити для того, щоб мінімальний показник навантаження був хоча 1000 справ на рік, а не 2000-3000 справ як зараз. Це також забагато, але в нинішніх правових реаліях ці показники можна забезпечити, щоб суд працював біль-менш ефективно.

 Раніше Андрій Овсієнко прокоментував роботу судів в умовах нового територіального поділу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Иващук
    Владимир Иващук
    судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...