Мобільний оператор платитиме кошти викривачам корупції

12:42, 9 декабря 2020
Голова НАЗК підписав меморандум із представником мобільного оператора стосовно протидії корупції.
Мобільний оператор платитиме кошти викривачам корупції
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков підписав меморандум «Телеком проти корупції» із представником мобільного оператора lifecell Андрієм Осіповим. Подія була присвячена до Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня.

За словами чиновників, мета проєкту «Телеком проти корупції» — стимулювати всіх учасників телеком-ринку, державних службовців та місцеві органи влади, які взаємодіють із телеком-індустрією.

У рамках цієї ініціативи lifecell забезпечуватиме матеріальну винагороду викривачам корупційних злочинів у телеком-галузі, заохочуючи викривати всі корупційні явища в індустрії.

 «Галузь телекому є однією з найбільш корумпованих у світі. Штрафи за корупційні злочини в цій галузі минулого року у світі становили більше 2 мільярдів доларів. І про ці корупційні злочини стало відомо завдяки викривачам. Ми віримо, що в Україні теж є люди, які готові викривати корупцію. НАЗК та lifecell заохочуватимуть та захищатимуть таких українців. Раді підписати меморандум про співпрацю з lifecell сьогодні, у Міжнародний день боротьби з корупцією», — повідомив під час підписання меморандуму Новіков.

У свою чергу Осіпов закликав інших операторів долучитися до даного меморандуму.

Деталі угоди

У разі виявлення корупційних схем у телеком-галузі викривач має повідомити органи досудового розслідування про вчинення відповідного злочину.

Грошові винагороди за викриття корупційних злочинів, які оцінюються в суму, яка перевищує 10 млн грн, забезпечує держава.

lifecell сплачуватиме додаткову грошову винагороду за викриття корупційних злочинів у сфері телекомунікацій, розмір або збитки від яких становлять суму до 10 млн грн. Відповідно викривач корупційних схем у телеком-галузі буде отримувати грошову винагороду від lifecell до 1 млн грн (10% від предмета корупційного злочину), якщо за фактом поданої ним інформації буде викрито корупційний злочин та винесено обвинувальний вирок суду.

Як отримати кошти за викриття

  1. Повідомлення про корупцію

Якщо ви володієте інформацією про вчинення корупційного злочину в сфері телекомунікацій, необхідно буде подати заяву до правоохоронних органів. За фактами, наведеними у вашому повідомленні, повинне бути відкрите кримінальне провадження.

  1. Подача анкети в lifecell

На даному етапі необхідно подати анкету та інші документи. Для того, щоб подати інформацію в lifecell треба завантажити із сайту компанії та заповнити анкету і надіслати її на адресу [email protected] разом із іншими документами, зазначеними в анкеті.

  1. Вирок суду

У справі за вашим повідомленням суд повинен постановити обвинувальний вирок, що набрав законної сили.

  1. Подача інформації до lifecell

На даному етапі надішліть такі документи на адресу [email protected]:

  1. Вирок суду першої інстанції з відміткою суду про набрання законної сили, або постанову суду апеляційної інстанції, якщо рішення першої інстанції суду було оскаржене.
  2. Заяву про виплату фінансової винагороди з детальним описом вашої участі в розслідуванні злочину, деталями банківського рахунку.

      5. Зустріч

У разі, якщо компанії буде необхідна додаткова інформація щодо деталей вашої участі у проєкті, представники оператора можуть її призначити.

За виконання всього вище зазначеного в компанії обіцяють винагороду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду