За неповідомлення про причетність до громадянства держави-агресора будуть саджати: законопроект

18:35, 26 января 2021
Депутати внесли законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення про наявність у особи громадянства держави-агресора.
За неповідомлення про причетність до громадянства держави-агресора будуть саджати: законопроект
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Депутати внесли законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення громадянином України про наявність громадянства (підданства) держави-агресора» № 4641 від 25.01.2021.

Проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 114-2 «Неповідомлення громадянином України про наявність громадянства (підданства) держави-агресора», якою передбачено кримінальну відповідальність за вищевказане правопорушення.

За таке порушення будуть карати позбавленням волі від двох до п’яти років.

На думку авторів законопроекту, декларування наявності іноземного громадянства (підданства) держави, що здійснює агресію по відношенню до України є обов’язковими і за порушення цієї норми декларування має бути передбачено кримінальну відповідальність. Ця норма спрямована на захист як громадян, що матимуть таке громадянство (підданство), так і національних та політичних інтересів держави.

Іншим законопроектом № 4642 від 25.01.2021 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення строків подання декларації про набуття (наявність), припинення іноземного громадянства (підданства) або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації,

пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 205-1, якою встановити штрафи за Порушення строків подання декларації про набуття (наявності), припинення іноземного громадянства (підданства), або громадянств (підданств), або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Такий штраф може складати від двадцяти до тридцяти тисяч неоподаткованих мінімумів громадян.

Раніше Радуцький розповів, як і коли надійде в Україну вакцина та хто отримає щеплення в першу чергу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

 

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Інна Рафальська
  Інна Рафальська
  керівник АО «Київська муніципальна колегія адвокатів»
 • Степан Домусчі
  Степан Домусчі
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
 • Сергій Дудін
  Сергій Дудін
  суддя Київського окружного адміністративного суду