Механізм реалізації арештованого майна за фіксованою ціною буде скасовано

14:45, 5 февраля 2021
Парламент продовжує вдосконалювати систему продажу предмету іпотеки у виконавчому провадженні
Механізм реалізації арештованого майна за фіксованою ціною буде скасовано
Джерело фото: davincidesign.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Верховна Рада 5 лютого розглянула два альтернативних законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні (проект Андрія Мотовиловця № 3360 та проект Ігоря Фріса № 3360-1).

Автор основного законопроекту відразу визнав, що у його колеги законодавчий акт вийшов більш професійний, і закликав підтримати саме його.

Основна мета, яку ставили перед собою народні депутати - вдосконалення системи продажу предмету іпотеки у виконавчому провадженні через електронні аукціони, що дозволить зробити реалізацію такого майна дійсно прозорою, а ціну торгів - наближеною до ринкової.

Для досягнення поставленої мети пропонується внести зміни до Закону України «Про виконавче провадження», згідно з якими реалізація майна, на яке звернено стягнення, за фіксованою ціною скасовується. Його можна буде продавати тільки за допомогою електронних аукціонів.

Крім того, під час третьої спроби реалізувати на електронному аукціоні арештоване майно, дозволять застосовувати систему, коли початкова ціна лоту покроково знижується в ході торгів, аж поки хтось із учасників це зниження не зупинить (так званий голландський аукціон).

У разі нереалізації майна на третьому електронному аукціоні виконавець повідомить про це стягувачу і запропонує йому вирішити питання про залишення за собою нереалізованого майна, крім майна, конфіскованого за рішенням суду. Майно передаватиметься стягувачу за початковою ціною третього електронного аукціону.

Для забезпечення безспірності цього факту пропонується внести зміни також в Закон України «Про іпотеку», якими запроваджується процедура нотаріального посвідчення.

Таким чином, алгоритм механізму передачі предмету іпотеки, що не проданий на електронному аукціоні, стягувану, в рахунок погашення боргу, стане таким:

  • Складається акт про те, що аукціон не відбувся.
  • Бажання стягувача (іпотекодержателя) залишити за собою предмет іпотеки оформлюється протоколом.
  • Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу виконавець виносить постанову та складає за фактом такої передачі акт. Постанова та акт є підставами для подальшого оформлення стягувачем права власності на предмет іпотеки.
  • На підставі даних документів нотаріусом видається іпотекодержателю свідоцтво про придбання майна з електронного аукціону, який не відбувся.

Народні депутати 276-ма голосами підтримали законопроект № 3360-1 Ігоря Фріса і взяли його за основу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду