В Україні можуть заборонити виробництво азбесту: законопроект

17:00, 8 апреля 2021
Радуцький пояснив, навіщо забороняти виробництво азбесту.
В Україні можуть заборонити виробництво азбесту: законопроект

В Україні можуть заборонити виробництво азбесту, який використовується при виготовленні шиферу. Відповідна норма міститься у статті 27 законопроекту «Про систему громадського здоров’я» (реєстр. № 4142 від 22.09.2020).

Автором законопроекту є Михайло Радуцький, голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

04.02.2021 законопроект було прийнято Верховною Радою у першому читанні, проте до другого читання до нього надійшло майже 900 поправок.

Відповідно до статті 27 проекту акту у технологічних процесах та під час здійснення будівельно-монтажних робіт на будь-яких об'єктах забороняється виробництво і використання азбесту незалежно від виду, а також азбестовмісних виробів і матеріалів. Заходи безпеки і захисту від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що містять азбест визначаються державними медико-санітарними правилами.

Коментуючи у ЗМІ можливу заборону Михайло Радуцький пояснив, що згідно з Директивою ЄС Україні необхідно відмовитися від виробництва азбесту. За його словами ще у 2017 Міністерство охорони здоров’я видавало наказ, яким заборонялося використання азбесту, проте він не був реалізований через позицію Мін’юсту. У разі ухвалення законопроекту депутати можуть надати виробникам азбесту максимальний перехідний період в один рік.

Раніше «судово-юридична газета» розповідала, що депутати підтримали у першому читанні норми про карантин, режим тиші та правила перетину кордону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що судді місцевих судів чекають від судової практики Верховного Суду
Що судді місцевих судів чекають від судової практики Верховного Суду
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Геннадій Войтов
  Геннадій Войтов
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Ігор Міхасішин
  Ігор Міхасішин
  суддя Вінницького апеляційного суду
 • Світлана Гордійчук
  Світлана Гордійчук
  суддя Рівненського апеляційного суду
 • Петро Філюк
  Петро Філюк
  суддя Конституційного Суду України
 • Андрій Федусик
  Андрій Федусик
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...