Зарплатні борги будуть на спецмоніторингу у Держпраці: проект постанови

19:35, 8 апреля 2021
КМУ розмістив проект постанови, якою передбачено моніторинг погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати.
Зарплатні борги будуть на спецмоніторингу у Держпраці: проект постанови
Джерело фото: фото з вільних джерел

На сайті Федерації професійних спілок України було розміщено для обговорення проект постанови КМУ «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати». Його метою є своєчасне виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень з питань погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості зі заробітної плати. Про це повідомляє «Дебет-Кредит».

Питання офіційної оплати праці та відсутності боргів із виплати зарплати залишається вкрай актуальним для нашої країни. І Держпраці навіть в умовах карантину та локдаунів буде збирати інформацію щодо порушень і, звісно, використовувати її при перевірках.

Зокрема, КМУ постановляє Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, районним державним адміністраціям:

 • забезпечити роботу тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат утворених міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними держадміністраціями;
 • запровадити спеціальний моніторинг погашення заборгованості зі заробітної плати (грошового забезпечення) на підприємствах, установах та організаціях, які їм підпорядковані та знаходяться на відповідній території;
 • забезпечити подання щопонеділка до 13-ї години Держпраці інформації про результати моніторингу за формами згідно з додатками 1-3.

Крім того, Постановою передбачено зобов’язати Державну службу з питань праці забезпечити:

 • узагальнення інформації міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій про результати моніторингу;
 • утворення структурних підрозділів для організаційно-аналітичного забезпечення проведення моніторингу та з питань цифрового розвитку.

Також згідно з проектом постанови Державна служба статистики має щомісяця до 25 числа місяця, наступного за звітним, подавати Державній службі з питань праці інформацію про заборгованість зі заробітної плати підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

Законодавчі акти, які втрачають чинність згідно з постановою

Проектом постанови передбачено і перелік актів КМУ, які втратять свою силу з дня набрання чинності постанови. Зокрема, це:

 • Постанова КМУ від 18.03.2009 р. №370 «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати, страхових внесків до Пенсійного фонду України та обов’язкових платежів до державного та місцевих бюджетів»;
 • Розпорядження КМУ від 22.07.2016 р. №517-р «Про затвердження плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати».

Зміни у складі працівників Держпраці

Як передбачено проектом постанови Держпраці, у разі потреби надається право вносити зміни до показників, зазначених у додатках до постанови. Кількісний склад штатної чисельності працівників Держпраці збільшується на 10 одиниць.

У зв’язку зі збільшенням кількості штатних одиниць та створення структурного підрозділу з питань забезпечення моніторингу погашення заборгованості зі заробітної плати постанова передбачає зобов’язання Мінфіну внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік у частині витрат на утримання апарату Держпраці.

Крім того, «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховна Рада внесла зміни до держбюджету: подробиці.

Також ми писали, що нардепу повідомили підозру за ухилення від сплати податків майже на 100 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Плюс 600 млн на суди та відстрочка виконання рішень по соціальним спорам: чи підтримають депутати
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Костін
  Андрій Костін
  голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Юрій Жизнєвський
  Юрій Жизнєвський
  голова Житомирського апеляційного суду
 • Микола Мойсюк
  Микола Мойсюк
  суддя Вищого адміністративного суду України
 • Олена Соколенко
  Олена Соколенко
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Ростислав Кузан
  Ростислав Кузан
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...