Рада обмежила обіг пластикових пакетів в Україні та встановила штрафи за порушення заборони

10:49, 1 июня 2021
Рада заборонила безоплатно розповсюджувати пластикові пакети. За порушення заборони – штраф.
Рада обмежила обіг пластикових пакетів в Україні та встановила штрафи за порушення заборони
Джерело фото: itc.ua

Верховна Рада в повторному другому читанні ухвалила закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

Законопроект був зареєстрований під № 2051-1 від 18.09.2019.

Згідно з положеннями закону забороняється розповсюдження на об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів (пластикові пакети із стінками товщиною менше 15 мікрометрів);

2) тонких пластикових пакетів (пластикові пакети із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів);

3) оксорозкладних пластикових пакетів (це пластикові пакети, матеріал для виготовлення яких складається з поліетилену та оксорозкладних домішок).

оксорозкладні домішки – добавки, що додаються до складу матеріалів, з яких виготовляються пластикові матеріали, для прискорення їх розкладання на окремі дрібні фрагменти (мікропластик) під дією кисню та ультрафіолетового випромінювання.

Встановлена заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

Крім того, заборона не поширюється на надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.

Крім того, встановлюється заборона безоплатного розповсюдження пластикових пакетів. Розповсюдження пластикових пакетів буде здійснюватися виключно на платній основі.

Роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

За порушення норм ухваленого закону встановлюються такі штрафи:

За розповсюдження заборонених пакетів – у розмірі від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,

а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,

а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підставою для розгляду справи про правопорушення, визначені частиною другою цієї статті, є акт перевірки та інші матеріали, пов’язані з цією перевіркою. Акти перевірки складаються окремо на кожне виявлене правопорушення.

Акт перевірки складається у двох примірниках, що підписуються посадовою особою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, та керівником суб’єкта господарювання або уповноваженою ним особою.

У разі відмови керівника суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи від підписання акта перевірки посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта перевірки надається керівнику суб’єкта господарювання або уповноваженій ним особі, а другий зберігається в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, або його територіальному органі.

Акт перевірки разом з поясненнями керівника суб’єкта господарювання або уповноваженої ним особи та документами, що підтверджують факт правопорушення, не пізніше наступного робочого дня з дня його складання передається посадовій особі, визначеній частиною третьою цієї статті, для прийняття рішення про накладення штрафу.

Справа про правопорушення розглядається посадовою особою, уповноваженою керівником центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання акта перевірки.

За результатом розгляду справи про правопорушення виноситься постанова.

Штраф сплачується відповідним суб’єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.

Комітет Ради рекомендував ухвалити законопроект, яким встановлюється порядок отримання фінансової допомоги трудовими мігрантами.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Paperless и отмена штампа в паспорте: как это будет работать
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Макаров
  Олег Макаров
  секретар Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
 • Ігор Кощеєв
  Ігор Кощеєв
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Тетяна Козир
  Тетяна Козир
  суддя Північного апеляційного господарського суду
 • Юлія Зоркіна
  Юлія Зоркіна
  суддя Харківського окружного адміністративного суду
 • Ольга Лук’янчук
  Ольга Лук’янчук
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...