Переказ коштів на картку: правила фінмоніторингу полегшать

14:53, 8 июля 2021
Комітет рекомендував Раді виправити помилку в законі про фінмоніторинг, яка ускладнювала життя українцям.
Переказ коштів на картку: правила фінмоніторингу полегшать
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проект Закону про внесення змін до статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо уточнення окремих положень. Його рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Законопроект зареєстрований за № 5559 від 25.05.2021, його автором є нардеп Ігор Фріс.

За словами Ігоря Фріса існує проблема, з якою стикається майже кожен з тих, хто переказує або вносить готівкові кошти на картку або на рахунок, якщо сума має бути 5 тисяч гривень.

Так, згідно статті 14 Закону 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» вимоги фінансового моніторингу не поширюються на випадки переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

Тож банки блокують перекази, які дорівнюють 5 000 гривень. Тому споживачі банківських послуг повинні вносити 4999 гривень і гривню окремо, тобто робити декілька банківських операцій.

Депутат пропонує замість слів «що є меншою ніж 5 тисяч гривень» записати в Законі «що не перевищує 5 тисяч гривень».

«Невдало прописана норма. В законопроекті, який ми проголосували на тому тижні «Про платіжні послуги», автором якого є наша колега Ольга Василевська-Смаглюк вже це питання врегульовано. Але ці норми набирають чинності тільки через рік. Треба надати можливість українцям цей рік так само здійснювати ці платежі і не гратися з тим, щоб оплачувати спочатку 4999 гривень, а потім оплачувати одну гривню, з тією метою, щоб здійснити платіж 5 000 гривень. Тому що норма прописана так, що моніториться сума, яка є меншою, ніж 5000 гривень. А якраз меншою є сума 4999 гривень, а треба, щоб вона була більшою, ніж 5000 гривень. Законопроект змінює цю порогову суму фінмоніторингу виключно на одну гривню», - пояснив Ігор Фріс в ході засідання Комітету.

Також Рада ухвалила закон, який запроваджує цифрову гривню та розширює перелік фінансових послуг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду