Не менше 1200 доларів за гектар: як депутати пропонують оцінювати вартість землі, виставленої на продаж

13:26, 26 июля 2021
До парламенту внесено законопроект, який встановлює вимоги до фізичних та юридичних осіб, які мають намір придбати землю.
Не менше 1200 доларів за гектар: як депутати пропонують оцінювати вартість землі, виставленої на продаж

Купляти українську землю зможуть юридичні особи, які  обробляють протягом останніх 5 років не менше 80% землі, що мають у володінні, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України або територіальні громади та є незмінними протягом останніх трьох років до моменту набуття у власність відповідної ділянки. Оціночна вартість такої землі повинна бути не менше 1200 доларів за гектар. Про це йдеться у законопроекті № 5771-1  про внесення змін до Земельного кодексу України щодо уточнення критеріїв набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, авторами якого «Слуги народу» Олександр Качура та Олександр Устенко.

Цей законопроект є альтернативним до проекту «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо розміру сукупної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення» реєстр. № 5771. Автори у пояснювальній записці зазначають, що у ньому пропонується внести зміни до Земельного кодексу України шляхом зменшення загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення для набуття у власність юридичним особам України до 500 га, що, на думку автора, має унеможливити концентрацію землі де-факто в одних руках.

Однак ці два депутати вважають, що зазначені пропозиції не вирішують окреслену проблему комплексно, внаслідок чого мета законопроекту не може бути досягнута.

За їх словами, для недопущення масового скуповування землі, що не буде використовуватись ефективно та\або за цільовим призначенням, потребують додаткового уточнення критерії набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. При цьому у пояснювальній записці вони пишуть, що механізм розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника наразі не відпрацьований, а Закон № 552-IX від 31.03.2020 р.  не конкретизує порядку перевірки такої інформації, наприклад, нотаріусами, під час укладення відповідних цивільно-правових угод.

Відтак автори пишуть. що метою їхнього альтернативного проекту є недопущення концентрації земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Проектом пропонується внести наступні зміни до  Земельного кодексу, встановивши, що сукупна площа земельних ділянок не повинна перевищувати 500 гектарів землі на одну особу та у власності юридичної особи.

При цьому юридичні особи при спробі набути права власності на землю, повинні відповідати ще і наступним критеріям: бути створеними і зареєстрованими відповідно до законодавства України, обробляти не менше 80% землі, що мають у володінні, протягом останніх 5 років на території громади, за місцезнаходженням відповідної земельної ділянки, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади та є незмінними протягом останніх трьох років до моменту набуття у власність відповідної ділянки.

Також депутати пропонують закріпити у законодавстві норму, що грошова оцінка 1 гектара земельної ділянки сільськогосподарського призначення для цілей визначення ціни продажу не може бути меншою еквіваленту 1200 доларів США.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, як захищаються права власників землі в умовах відкриття ринку землі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Гончарова
  Ірина Гончарова
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Олексій Симоненко
  Олексій Симоненко
  заступник Генерального прокурора України
 • Армен Бегунц
  Армен Бегунц
  суддя Другого апеляційного адміністративного суду
загрузка...