Здійснення правосуддя на деокупованих територіях: уряд схвалив законопроект

12:15, 5 августа 2021
Законопроект про перехідний період на деокупованих територіях передбачає відновлення правосуддя та конвалідацію правочинів.
Здійснення правосуддя на деокупованих територіях: уряд схвалив законопроект

За повідомленням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні у середу, 4 серпня 2021 року, схвалив проект Закону України «Про засади державної політики перехідного періоду». Наступний крок - внесення законопроекту на розгляд Верховної Ради.

Проект закону розроблений на виконання Указу Президента України від 2 червня 2021 року, яким введено у дію рішення Ради національної безпеки «Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях».

Згідно з Указом Президента, уряд протягом двох місяців мав підготувати законопроект про впровадження на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей правосуддя (юстиції) перехідного періоду.

Одним із завдань законопроекту є відновлення здійснення правосуддя на деокупованих територіях.

Згідно з його нормами правосуддя на деокупованих територіях здійснюється судами України.

Державна судова адміністрація України після деокупації відповідної території вживає заходів для відновлення належних умов діяльності місцевих судів, апеляційних судів, територіальна підсудність яких поширюється на цю територію.

В разі відновлення належних умов діяльності місцевого суду (апеляційного суду), територіальна підсудність якого поширюється на деокуповану територію, Державна судова адміністрація України направляє до Вищої ради правосуддя подання про можливість відновлення роботи цього суду.

Місцевий суд (апеляційний суд) відновлює здійснення правосуддя за рішенням Вищої ради правосуддя.

З дня відновлення здійснення правосуддя апеляційними судами, територіальна підсудність яких поширюється на тимчасово окуповані території, ці суди здійснюють апеляційний перегляд справ, розгляд яких здійснюється місцевими судами, тимчасова територіальна підсудність яких знаходиться у межах територіальної підсудності цих апеляційних судів.

Крім того, документ передбачає конвалідацію правочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях. Тобто правочини, вчинені на тимчасово окупованих територіях, можуть бути визнані дійсними.

Державна реєстрація актів цивільного стану, що відбулись на тимчасово окупованих територіях здійснюватиметься в порядку, визначеному законом.

Документи про освіту, видані на тимчасово окупованих територіях, не визнаються. Для отримання документів про освіту здійснюється атестація визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання на тимчасово окупованих територіях в порядку, визначеному законом. Наукові ступені та вчені звання, присвоєні на тимчасово окупованих територіях, не визнаються та не можуть бути предметом атестації.

Також стало відомо, що судам заборонять арештовувати кошти місцевих державних адміністрацій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Министр финансов Сергей Марченко: бюджет у судов достаточный, и денег на зарплату аппарата хватает
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Тетяна Кудрявцева
  Тетяна Кудрявцева
  суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Володимир Погребняк
  Володимир Погребняк
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Наталія Богацька
  Наталія Богацька
  голова Південно-західного апеляційного господарського суду
загрузка...