Судам заборонять арештовувати кошти місцевих державних адміністрацій

08:55, 28 июля 2021
Депутати не хочуть, щоб суди забезпечували позовні вимоги шляхом накладення арешту на кошти, що знаходяться на рахунках МДА.
Судам заборонять арештовувати кошти місцевих державних адміністрацій

Судам заборонять накладати арешт на кошти місцевих державних адміністрацій. Про це свідчить законопроект № 5827 від 26.07.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безперешкодної реалізації місцевими державними адміністраціями повноважень в галузі бюджету та фінансів».

Його внесли «Слуги народу» Олександр Корнієнко, Андрій Клочко, Денис Маслов, Юрій Камельчук та інші.

Проектом Закону пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Закону України «Про виконавче провадження», встановивши що не допускається забезпечення позову шляхом накладення арешту на кошти, що знаходяться на рахунках місцевих державних адміністрацій в установах банків України та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Такою нормою планують доповнити статтю 137 Господарського процесуального кодексу та статтю 150 Цивільного процесуального кодексу України.

Статтю 56 Закону України «Про виконавче провадження» доповнять частиною 11, згідно з якою під час виконання рішення про забезпечення позову не допускається накладення арешту на кошти, що знаходяться на рахунках місцевих державних адміністрацій в установах банків України та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Іншим законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо безперешкодної реалізації місцевими державними адміністраціями повноважень в галузі бюджету та фінансів» (реєстр. № 5828 від 26.07.2021) цей же авторський колектив пропонує не допускати зупинення видаткових операцій на рахунках місцевих державних адміністрацій у банківських установах України та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, а також накладення адміністративного арешту на такі рахунки.

Депутати шкодують, що нормами чинного законодавства України передбачається можливість накладати арешт на грошові кошти, що знаходяться на рахунках місцевих державних адміністрацій в установах банків України та/або в органах, що здійснюють казначейське виконання місцевими державними адміністраціями покладених на них повноважень в галузі бюджету та фінансів, здійснення фінансування відповідних заходів.

Тому і були внесені відповідні законопроекти.

Одночасно в процесуальних кодексах відредагують порядок встановлення обмежень виїзду боржників за кордон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Гончарова
  Ірина Гончарова
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Олексій Симоненко
  Олексій Симоненко
  заступник Генерального прокурора України
 • Армен Бегунц
  Армен Бегунц
  суддя Другого апеляційного адміністративного суду
загрузка...