Податкова: Купівля майна без підтвердження джерела доходу – це злочин

11:33, 27 сентября 2021
Податківці арештували кошти та відкрили провадження за ч.2 ст.209 КК проти громадянина за купівлю майна без підтвердження джерела доходів.
Податкова: Купівля майна без підтвердження джерела доходу – це злочин
Джерело фото: slinko.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Якщо ви купили майно, але не змогли підтвердити податківцям джерело доходів, навіть якщо ви звичайний громадянин, а не чиновник, – вам загрожує кримінальне провадження та арешт рахунків.

Це випливає із офіційного повідомлення, розміщеного на сайті Державної податкової служби.

«Податківці спільно з ГУ ДФС у Харківській області викрили громадянина, який здійснив витрати без наявності доходів з  підтвердженим джерелом походження.

Як зʼясували фахівці підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Харківській області, громадянин придбав низку автомобілів та земельних ділянок на загальну суму понад 20 млн грн. При цьому здійснені витрати у декілька разів перевищували офіційні доходи вказаної особи. Операції мають ознаки легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

За вказаними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.209  КК України.

Органом досудового розслідування вжито невідкладні слідчі дії, за результатами яких на грошові кошти громадянина в сумі понад 26 млн грн накладено арешт.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває», – зазначає Податкова.

У той же час, слід зауважити, що відповідний закон про відповідальність звичайних громадян за непідтвердження джерел доходів, ще не розроблено.

Про необхідність його розробки раніше зазначали голова податкового Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев та в. о. голови ДПС Євгеній Олейніков.

Нагадаємо, що стаття 209 передбачає наступне.

Стаття 209. Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом

1. Набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, вчинення правочину з таким майном, або переміщення, зміна форми (перетворення) такого майна, або вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, права на таке майно, джерела його походження, місцезнаходження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великому розмірі, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Примітка.

1. Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, визнається вчиненою у великому розмірі, якщо предметом злочину було майно на суму, що перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, визнається вчиненою в особливо великому розмірі, якщо предметом злочину було майно на суму, що перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

{Стаття 209 в редакції Закону № 430-IV від 16.01.2003; із змінами, внесеними згідно із Законами № 2258-VI від 18.05.2010, № 4025-VI від 15.11.2011, № 1702-VII від 14.10.2014, № 770-VIII від 10.11.2015; в редакції Закону № 361-IX від 06.12.2019}

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде