Кабмін змінив умови оподаткування постачальників лікарських засобів

15:22, 12 января 2022
Міністерство охорони здоров’я розробило постанову, яка регулює процедуру оподаткування постачальників лікарських засобів з-за кордону.
Кабмін змінив умови оподаткування постачальників лікарських засобів

Перелік осіб, уповноважених на здійснення закупівель, у сфері охорони здоров’я буде публікуватися на сайті Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ). При цьому зміниться перелік документів, які постачальники мають подати до міністерства для ввезення лікарських засобів, а самі такі товари будуть звільнятися від податку на додану вартість. Про це йдеться у проекті Постанови «Про внесення змін до Порядку ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість», яке розробило Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ).

Передбачено, що імпортери лікарських засобів мають подати до МОЗ не пізніше, ніж за 10 днів такі документи: заяву про видачу довідки, що підтверджує ввезення таких засобів; лист-зобов'язання; засвідчену копію зовнішньоекономічного договору (контракту), однією із сторін якого є спеціалізована організація або переможець процедури закупівлі; засвідчену копію рахунка-фактури (інвойсу) тощо.

Протягом п'яти робочих днів з дати отримання документів МОЗ має видати імпортеру довідку, що підтверджує ввезення лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них на митну територію України відповідно до угод, укладених між МОЗ та спеціалізованою організацією або з особою, уповноваженою на здійснення закупівель.

Довідка оформлюється у трьох примірниках: один примірник довідки залишається в МОЗ, два інших видаються імпортеру, один з яких подається митному органові під час митного оформлення лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, другий - залишається в імпортера.

Постачальник для підтвердження звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із постачання лікарських засобів має не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, подати МОЗ заяву про видачу довідки-підтвердження щодо оплати лікарських засобів, копію договору, сертифікаті якості.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Кабмін має намір змінити правила оподаткування іноземних стипендій та грантів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Первое заседание Конкурсной комиссии по отбору ВККС, ПРЯМОЙ ЭФИР
Первое заседание Конкурсной комиссии по отбору ВККС, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Петро Матуляк
  Петро Матуляк
  голова Господарського суду Івано-Франківської області
 • Сергій Бондаренко
  Сергій Бондаренко
  суддя Черкаського апеляційного суду
 • Галина Третьякова
  Галина Третьякова
  голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
загрузка...