Підвищену зарплату в січні отримають чотирнадцять категорій поліцейських: голова Національної поліції

12:34, 13 января 2022
Як будуть підвищувати зарплату поліцейським і чому не всім одразу.
Підвищену зарплату в січні отримають чотирнадцять категорій поліцейських: голова Національної поліції

У січні 2022 року заробітна плата збільшиться у 14 категорій поліцейських. Серед них:

 • підрозділи патрульної поліції;
 • підрозділи поліції особливого призначення;
 • вибухотехнічні служби;
 • дільничні офіцери поліції;
 • конвойна служба;
 • працівники ІТТ;
 • ювенальна превенція;
 • підрозділи, які відповідають за взаємодію з громадами.

Скоріш за все, у цей перелік увійдуть також ті підрозділи, які протидіють домашньому насильству, поліція діалогу, кінологічна служба.

Про підвищення заробітних плат поліцейським голова Національної поліції Ігор Клименко розповів в ефірі парламентського телеканалу.

«Ми виходили з того, що підвищення заробітної плати всім категоріям поліцейських буде завершено в лютому 2022 року на 10 відсотків. Але з січня 14-ти категоріям поліцейських ми почнемо виплачувати підвищену заробітну плату. Це підрозділи патрульної поліції, поліції особливого призначення, добробати, які знаходяться на сході нашої країни, вибухотехнічна служба, дільничні офіцери поліції, конвойна служба, працівники ізоляторів тимчасового утримання, ювенальна превенція, ті підрозділи, які працюють із громадами і т.д.», – повідомив Глава Нацполіції. - З 1 лютого підвищення заробітної плати буде стосуватися кожного працівника Національної поліції України».

Крім того, Ігор Клименко пообіцяв, що підрозділам кримінальної поліції, слідства і дізнання у січні збільшать заробітну плату на 5%, ще на 5% зарплата зросте у лютому.

В інтерв’ю одному із ЗМІ Ігор Клименко пояснював, чому відбулася така градація. Довелося розділити підвищення для цих категорій у два етапи, оскільки в їхньому штаті багато людей. Одночасне підвищення в 10 % МВС «витягнуло» б лише для однієї з цих категорій. Тому, заради справедливості, і розтягнули цей процес на два місяці.

До речі, бюджет НПУ 2019, 2020, 2021 року практично однаковий. Бюджет 2021 року та 2022 року відрізняється по фонду заробітної плати всього-на-всього на один мільярд гривень.

Один цей мільярд дозволить підвищити зарплату на 10% лише для певної кількості особового складу, що буде складати менше 40% персоналу. Тобто одразу усім отримати підвищення не вдасться.

Тож, в керівництві НПУ сподіваються на додаткові гроші, які обіцяє виділити Кабмін. Якщо не виділить, то виплати доведеться проводити за рахунок коштів, які призначені для виплат грудня 2022 року. І вже потім «розбиратися» з Кабміном. Але так ризикувати в МВС бажання не мають.

Треба зазначити, що у НПУ є низка інших обов'язкових виплат, на які бракує коштів. Одна з таких обов'язкових виплат – індексація грошового забезпечення залежно від рівня інфляції. Для виплати ​​індексації потрібно близько 2,5 млрд на рік, яких у поліції немає.

Є ще одна стаття видатків, яка стосується соціальних гарантій поліцейських. Це матеріальна допомога на оздоровлення. На сьогодні на оздоровлення виділено коштів лише 60% від необхідних.

Недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною масового звільнення поліцейських. У 2021 році з лав Нацполіції звільнилося 13 361 особа, у 2020 році – близько 10 тисяч, у 2019 році – 13 тисяч.

Чимало працівників поліції перейшли працювати у новостворені правоохоронні органи, де заробітна плата у рази вища.

Раніше міністр МВС Денис Монастирський розповідав, коли підвищать заробітну плату правоохоронцям і де взяли на це гроші.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Олександр Тупицький
  Олександр Тупицький
  суддя Конституційного Суду України
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...